Все частіше нагадують про себе небезпечні шкідники
З потеплінням у Дніпрі-обласному центрі і загалом на Дніпропетровщині активізувались кліщі. Вони є переносниками небезпечних хвороб, зокрема кліщового енцефаліту та бореліозу (хвороба Лайма). Тож лікарі закликали городян дотримуватись правил безпеки на природі, а сільське населення на власних садибах, садках, на пасовищах і так далі.
«Краще обирати світлий одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. Так легше помітити кліщів, що рухаються. Потрібно використовувати головний убір. Брюки мають бути довгими. Бажано триматись подалі від високої трави та кущів. Під час перебування на природних територіях та після його завершення необхідно проводити як само- , так іі взаємоогляди. Особливо ретельно слід обстежити ділянки тіла, що вкриті волоссям. Ще одна важлива умова-рекомендація: одразу ж змінити одяг, ретельно його оглянути, навіть бажано випрати і пропрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Для захисту від кліщів радять використовувати репеленти», — розповіла сімейна лікарка Вікторія.
Якщо ж укусу кліща уникнути не вдалось, діяти потрібно негайно. Для його безпечного видалення краще звернутися до медзакладу. Якщо ж такої можливості немає, то прибрати кліща потрібно самостійно.
«Дуже зручно використовувати спеціальний гачок для витягування кліщів. Його часто мають власники домашніх тварин. Також можна використовувати пінцет з широкими кінцями, акуратно викручуючи кліща круговими рухами, а не витягаючи. Після видалення місце присмоктування слід протерти тривідсотковим розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок або якісь частини кліща залишилися у ранці, необхідно звернутися до лікаря. Після видалення потрібно ретельно вимити руки з милом. Якщо кліщ ще живий, не зайвим буде здати його до лабораторії для точного розуміння, чи є він переносником інфекції», — додала Вікторія.
Не слід видаляти кліща за допомогою вазеліну, підігрівати його сірниками, намащувати подразнювальними засобами тощо. Людям, яких вкусив кліщ, рекомендовано протягом 30 днів ретельно оглядати шкіру. Якщо почервоніння не сходять 5-7 днів після укусу, слід звернутися до лікаря і чітко виконати його рекомендації.
Своєчасна діагностика і лікування дозволяють запобігти прогресуванню захворювання і розвитку його ускладнень.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я