«Всі хлопці наші дуже ризикують, бо виїжджають за 5-10 км від фронту»

За матеріалами інтернет-видань 24.03.2025 250
«Всі хлопці наші дуже ризикують, бо виїжджають за 5-10 км від фронту»

У Запорізькому районі стартувала весняна кампанія. Про складні умови діяльності в прифронтовому регіоні, стан озимих та роботи, які тривають на полях, розповів керівник одного з агропідприємств Віталій Лупинос.

Угіддя агрофірми знаходяться вкрай близько до лінії фронту. 200 гектарів ріллі наразі перебувають на тимчасово окуповані території. Ще стільки ж – в зоні активних бойових дій, тож вести роботи там неможливо. 

 

"На 20-25 відсотках від загального обсягу наших полів знаходяться фортифікаційні споруди. Але ми розуміємо, що це потрібно для оборони нашої держави", – говорить пан Віталій.

 

Частина працівників агрофірми наразі захищає Україну, хтось виїхав до більш безпечних регіонів. Але основна частина колективу залишилася і працює попри воєнні виклики.

 

"Всі хлопці наші дуже ризикують. Під час роботи одягаємо бронежилети та каски. Виїжджаємо за 5-10 км від фронту і працюємо. В полях знаходимо багато «подарунків» від окупантів, і це теж дуже небезпечно. Викликаємо рятувальників, які потім все це розміновують", – зауважив аграрій.  

 

Пан Віталій очолює підприємство вже дванадцятий рік. Його правою рукою став син, інженер за фахом. У господарстві в обробітку 2000 гектарів землі. 

 

"В нашому господарстві орієнтовно 400 гектарів озимої пшениці, 300 гектарів ріпаків. Ярових культур – 100 гектарів. Це червона сочевиця та яровий ячмінь. Озимі пшенички та ріпаки у нас нормально перезимували. А от озимий ячмінь частково вимерз. Пересіяли його яровим ячменем. А взагалі картина непогана для нашого регіону", – розповів керівник агропідприємства.

 

Аграрії вже розпочали обробку посівів від шкідників та вносять добрива. Після того, як земля прогріється до 10 градусів, планують розпочати посів соняшника на площі майже в 1000 гектарів. Плани на урожай – стримано оптимістичні. Головне, щоб погода не підвела.

"З початку великої війни нам, аграріям, було дуже важко. І в нас, і в наших партнерів виникло багато проблем, зокрема і з логістикою. Але з часом ми вже призвичаїлися, адаптувалися до сучасних реалій. І ціни на нашу продукцію стали більш прийнятними. Тож наразі ми вже нормально працюємо", – підсумував керівник агропідприємства Віталій Лупинос.  

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ