Вже упродовж 25 років продовжує справу талановитих попередників «Центр кобзарського мистецтва» у Підгородньому
За матеріалами інтернет-видань
21.07.2025
94
З Фб- сторінки журналістки Тетяни Колядинської:
Підгороднє (ми знову пишемо його через «є») на Дніпропетровщині пам’ятає ще скіфів, сарматів і кочівників. На початку 17 століття тут з’явилися козацькі зимівники, а після зруйнування 1775 року Запорозької Січі цю місцевість заселили запорожці. 1778 року зимівники по обох берегах Кільчені об'єдналися у військову слободу Підгородня, названу так за близькість до губернського міста Катеринослава, пізніше слобода перетворилася на село Підгороднє. Козацьке населення слободи було включене до Катеринославського козацького війська, після ліквідації якого у 1796 році військових жителів Підгороднього переселили на Кубань, а решта отримали статус державних селян. Це я зазирнула у Вікіпедію…
Отака історія – як козацька дума, співана–переспівана мандрівними кобзарями й бандуристами. Її не змогли ні з корінням вирвати з цієї землі, ні переселити кудись на чужину. Підгороднянські кобзарі Іван Никонович Ляшенко (Старченко), Іван Савович Бут, Олексій Семенович Коваль, Олександр Ананійович Солодкий, Василь Никифорович Чумак, Григорій Мартинович Паленко, Іван Опанасович Скотаренко не дали цього зробити. Іван Бут, Олексій Коваль і Олександр Солодкий самі ще й бандури виготовляли.
І ось уже упродовж 25 років продовжує справу своїх талановитих попередників «Центр кобзарського мистецтва», який очолює Алла Ганжа–Родзянко. Ювіляри підготували для гостей велику концертну програму – і грали, і співали, а наприкінці й слухачі у залі їм стали підспівувати. Алла Костянтинівна згадувала перші репетиції у неї вдома і як ремонтували-прикрашали цю оселю, де зараз світло, затишно і святково – від петриківських квітів на стінах і тих, що вишиті на рушниках. Розповідала, на яких фестивалях-конкурсах перемагали. Дякувала усім, хто допомагав і словом, і ділом – заснуватися й утверджуватися. Серед них підприємець і однодумець із Петриківки Дмитро Недвига, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Дніпропетровській області, земляк Олексій Урлаткін, начальник відділу Підгороднянської міської ради Віталій Моргун, волонтер Анатолій Волошко, директор дитячої бібліотеки Тетяна Рухлинська, науковець, почесний громадянин Підгороднього Костянтин Дуб, голова обласної організації Спілки жінок України Валентина Тальян, голова правління ГО «Дивна Україна» Надія Харитонова, керівник театру "Подіум"(це костюми!) Ганна Олійник. А ще – надійний батьківський комітет: подружжя Вікторія і Олександр Шостаки, Валентина Таран, Юлія Ісакова, Катерина Безталанна.
Усі бажали «Центру кобзарського мистецтва», який став недавно комунальним закладом, гарної перспективи, розвитку, нових ідей. Щоб не тільки свої заходили сюди на теплий вогник, а й приїжджали гості звідусіль послухати підгороднянських кобзарів.
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ