«Я нікуди не поїду. Це моя країна, тут моє все життя», - фермерка Віта Сирота з Царичанського району Дніпропетровщини

Марина Бабич 29.05.2023 795
«Я нікуди не поїду. Це моя країна, тут моє все життя», - фермерка Віта Сирота з Царичанського району Дніпропетровщини


Бізнес Мережа Cільських Жінок України організувала у прямому ефірі обговорення кращих практик освоєння тепличного господарства у ході повномасштабної  війни. Управлінці та організатори проєкту поділилися інформацією про державні програми підтримки, якими можуть скористатись сільські жінки. А учасниці розповіли про власний досвід в тепличному господарюванні.


Приміром,  Віта Сирота, фермерка з розвитку тепличного господарства Царичанщини Дніпропетровської області, зазначила, що на початку війни чоловік наполягав на виїзді за кордон з двома неповнолітніми дітками. Але пані Віта згадує, що посиділа, подумала і вирішила: "Я нікуди не поїду. Це моя країна, тут моє все життя".

"Ми з чоловіком виросли в селі, постійно займалися вирощуванням овочів, ягід. Маємо ще невеличкий молочний напрямок. Самі створили молочний кооператив, на жаль, зараз він не працює. Також вирощували зернові: пшеницю і соняшник. Але страждали, як чимало господарів, від змін клімату. Весна холодна, потім відразу - спекотне літо. Через це виникало багато питань, і ми задумалися над встановленням теплиці. Але ми не мріяли про таку модульну теплицю, яку отримали від проєкта", - зауважила Віта Сирота.

На її думку, якби жінки з Бізнес Мережі не запропонували поставити на території господарства теплицю, то навряд чи самостійно спромоглися б на такий крок.

"Я відразу погодилася, не думаючи. А згодом навіть розгубилася, як я буду, що робитиму.  У моєму регіоні, в Царичанщині, сусіди запитували: "Ві, а що скоро закінчиться війна?"
Я кажу: "Напевно, що так".
"Всі тікають, кудись їдуть, ніхто не розвивається, а ти розпочала таке будівництво", -  така була реакція сусідів, знайомих, рідні.
Я дякую всім, завдяки чиїм зусиллям ми поставили модульну теплицю.  І отримали супровід. Це дуже потужна допомога, бо коли не маєш досвіду, надзвичайно важко. Бо вирощувати овочі і ягоди у відкритому грунті - це не те, що вирощувати їх у закритому циклі.
Ми робили багато помилок, ми вчилися. Ми продовжуємо далі вчитися, і продовжуємо помилятися, бо це свідчить, що ми не тупцюмося на місці, а рухаємося вперед", - підкреслила фермерка Віта Сирота.

Додамо, що Проєкт розвитку підприємництва для постраждалого від війни сільського населення в Україні #WeProsper_проєкт реалізовується ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба» та ГС «Бізнес Мережа Сільських Жінок» в партнерстві з неурядовою організаціє SOCODEVI, що фінансується урядом Канади Embassy of Canada to Ukraine.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ