Ячмінь українського походження наразі дорожчий за пропозиції в інших куточках світу
Як зазначив Максим Харченко, аналітик ринку зерна та логістики, за липень – вересень Україна експортувала майже 2,1 млн тонн ячменю. Це випереджає показники минулого сезону на 7%. При цьому активний експорт спостерігався у перші 4 місяці сезону.
За його словами, Китай залишається основним імпортером українського ячменю в сезоні 2024/25, хоча присутність на українському ринку спостерігалася тільки в перші місяці сезону. Після вересня Китай був відсутній, а китайська влада закликала вітчизняних трейдерів скоротити закупівлю іноземного зерна для підтримки місцевих виробників.
"На початку 2025 року експортна активність була нижчою, ніж середня за останні 5 сезонів, а січень взагалі встановив антирекорд по обсягам експорту. Дані показують, що сплеску активності навесні, який спостерігався у двох минулих сезонах, не очікується через ряд факторів:
Вже озвучена відсутність Китаю
На ринку Саудівської Аравії цінову конкуренцію виграє ячмінь австралійського походження
Висока внутрішня ціна українського ячменю, яка підтримується низькими запасами та цінами на кукурудзу", - зауважив Максим Харченко.
Він додав, що за останній місяць ціна на український ячмінь на умовах CPT Одеса залишилась практично незмінною і закріпилася на рівні 221-223 дол. тонна. Внутрішні ціни останнім часом набули підтримки з боку зростання ціни на кукурудзу. Якщо подивитись на світову ситуацію, то видно, що ячмінь українського походження наразі дорожчий за пропозиції в інших куточках світу. Саме тому ячмінь з України залишається конкурентним лише на ближніх до Чорноморського регіону ринках.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я