Як бути, якщо дерева вашого сусіда розпустили гілля і на вашу садибу
Гілки сусідського дерева на вашій ділянці — чи можна їх обрізати
Андрій Жинкін - редактор + "ФЕРМЕР ПРИДНІПРОВ"Я"
Висаджуючи дерева на своєму подвір'ї чи в саду, багато людей вважає, що це можна робити там, де їм заманеться. Однак тут є певні вимоги, порушивши які, у вас можуть виникнути конфлікти з власником сусідньої земельної ділянки.
Про те, чи можуть українці зрізати гілля з сусідських дерев, якщо вони заходять на їх ділянку, пояснили в Земельному кодексі України
Чи можна зрізати гілки з чужих дерев у 2025 році
Часто можна зустріти ситуацію, коли дерево, що давно було висаджене поряд з межами ділянок, зростає і його гілки починають заходити на іншу територію. Це може призвести до затінення ділянки, а також до падіння листя чи плодів. У таких випадках виникає питання, чи можна самому обрізати гілки, що заходять на вашу територію.
Якщо коріння чи гілки дерев з іншої ділянки поширюються на вашу, то ви маєте право їх обрізати, але тільки в тому випадку, якщо це заважає використанню вашої землі за призначенням. Крім цього, згідно з нормами, відстань від межі вашої ділянки до дерева залежить від його висоти:
- Якщо дерево більше ніж 3 метри в висоту, відстань до стовбура повинна бути не менше 4 метрів.
- Для дерев середньої висоти (до 3 метрів) мінімальна відстань — 2 метри.
Якщо ці вимоги не дотримуються, ви маєте право обрізати гілки дерева, які заважають, наприклад, затіняють ваші грядки або забруднюють територію. Проте, якщо дерево постраждає від ваших дій і загине, претензії будуть адресовані до вас.
Перш ніж діяти самостійно, обговоріть ситуацію з вашим сусідом і надішліть йому письмову вимогу з повідомленням про вручення, щоб він усунув порушення. Якщо сусід не вживе заходів, а гілки дерева перешкоджають використанню вашої ділянки за її призначенням, ви маєте право на їх обрізку.
Раніше ми писали, що заготівля дров — це не тільки про те, як забезпечити себе паливом, але й про вибір правильного часу для його придбання. Хоча холодна пора року вже позаду, досвідчені власники будинків вже готуються до наступного опалювального сезону.
Також ми розповідали, що з настанням весни багато хто з господарів починає підготовку своїх ділянок до посівної. Іноді цей процес передбачає заходи боротьби з самосійними деревами, що проросли на чиїйсь землі.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я