Як процедура здачі крові вплине на робочий графік працівників ОМС
Ця важлива тема потребує роз’яснень від експертів U-LEAD. Так вважають у регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.
Наразі питання донорства у воюючій країні - це відповідальна місія, від якої залежить життя бійця, пораненої дитини чи працівника комунальної сфери на лінії зіткнення.
Громади Дніпропетровщини завдяки діяльності Офісу постійно знайомляться з законодавчими новелами, отримують фахові поради від експертів і мають можливість поставити своє питання, яке турбує працівників ОМС.
Таким чином, цього разу озвученим стало питання донорства і його процедура для управлінців.
- Зазначалося, що у 2021 році набрав чинності ЗУ від 30 вересня 2020 року № 931-IX «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», яким передбачено ряд норм щодо заохочення добровільного безоплатного донорства та популяризації донорства, у тому числі, передбачено збереження середнього заробітку в день донації та надання одноденного відпочинку працівникові.
Якщо працівник бажає стати донором є певна процедура – так, не пізніше, ніж за один робочий день до дня донації крові та/або компонентів крові він має письмово повідомити керівника про свої наміри. В свою чергу, роботодавець зобов’язаний на цей день увільнити його від роботи із збереженням середньої заробітної плати.
- Відмовити працедавець може у випадку, якщо відсутність працівника на роботі загрожує життю або здоров’ю людей, невиконанню завдань, пов’язаних із забезпеченням оборони, безпеки держави та громадського порядку, до значної матеріальної шкоди або інших тяжких наслідків.
Якщо ж працівник в день донації на вимогу роботодавця повертається на робоче місце, то він має право на день відпочинку. Строку давності, коли він може скористатись цим правом, закон не встановлює.
- Важливим моментом під час оформлення розпорядження (наказу) про надання дня відпочинку у зв’язку із донацією є наявність довідки з установи, яка проводить процедуру забору крові.
Експерти U-LEAD рекомендують, щоб працівник надавав довідку в день здачі або письмово було зафіксовано, коли він планує її принести, щоб розпорядчі документи були оформлені вчасно і без порушень. Приєднання додаткового дня відпочинку, належного працівникові за донацію, до щорічної відпустки є правом, а не обов'язком працівника. Він може використати такий день як одразу після здачі крові, так і в інший час шляхом його приєднання до щорічної відпустки. Якщо працівник здає кров у період щорічної відпустки, то відпустка продовжується на 1 день.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я