Як відсутність валютного табло зменшить спекуляцію на валютному ринку?

За матеріалами інтернет-видань 04.08.2022 443


Як відомо, минулого тижня НБУ комплексно посилив вимоги до небанківських фінустанов, які здійснюють обмін валют. Тобто забороняється демонструвати курс валют поза приміщенням кас небанківським установам.
За словами Ольги Лобайчук, начальниці  Управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ та Олексія Лупіна, директора Департаменту відкритих ринків НБУ, посилення вимог пов'язане з тим, що дії небанківських установ свідчать про штучне підвищення курсу в готівковому сегменті валютного ринку.

  •   Як допоможе посилення вимог?

Заборона демонструвати курси валют поза приміщеннями кас є одним із заходів у комплексі дій, що сприятиме зменшенню спекулятивної складової на валютному ринку.
Відсутність табло "на кожному кроці" запобігатиме агресивному підштовхуванню населення до користування фінпослугами, яких вони можуть не потребувати.
Сам комплекс запроваджених заходів сприятиме відповідальнішій участі небанківських установ на валютному ринку.

  •  Як пов'язане рішення НБУ із захистом прав споживачів фінпослуг?

Нечесна комерційна практика може завдати шкоди економічним інтересам споживача, впливаючи на ухвалення ним рішень.
Наприклад, коли споживач бачить, що за день в одному ж і тому пункті продажу вартість валюти зростає по кілька разів, це може бути фактором купівлі, навіть якщо такого наміру у споживача не було. Через необдуману спонтанну купівлю валюти громадяни можуть нести фінансові втрати.
⚠️ Водночас у небанківських установах трапляються випадки, коли курси обміну валют, вивішені біля входу, не співпадають з тими, за якими продавець готовий продавати або купувати.
Основна вимога НБУ полягає в тому, що інформація про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют має надаватися населенню в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі – копії наказу (розпорядження) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют.  
Тобто відповідне рішення спрямоване, у тому числі, на захист прав споживачів, особливо у період дії воєнного стану.

  •  Про що свідчить європейський досвід?

Країни Європейського Союзу та Великобританія врегулювали проблеми непрямого впливу на курс на рівні Директиви № 2005/29/ЄС Європарламенту та Ради ЄС про недобросовісну комерційну практику стосовно споживачів на внутрішньому ринку.
Ця практика стала корисною для поліпшення складної ситуації на українському ринку обміну валют.
 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ