ЯК ЗМІНИТЬСЯ СЕРЕДНЯ ОСВІТА В УКРАЇНІ УЖЕ ЧЕРЕЗ ДВА РОКИ? ОТОЖ ЩО ЧЕКАЄ НА НАШИХ ПІДЛІТКІВ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ?
Уже у 2027 році десятикласники зможуть обирати між двома напрямами навчання — академічним і професійним.
Профільна реформа старшої школи змінить підходи до навчання у старших класах і будуватиметься на нових можливостях у виборі профілю навчання, всебічному розвитку та індивідуальному підході до кожного учня. Вже у 2027 році десятикласники зможуть обирати між двома напрямами навчання — академічним і професійним.
Відповідні роз’яснення оприлюднили в Міністерстві освіти і науки.
У відомстві зазначили, що таких змін прагнуть 91% старшокласників і 83% студентів професійних закладів за результатами Всеукраїнського соціологічного опитування від КМІС.
Уже у 2027 році десятикласники зможуть обирати між двома напрямами навчання — академічним і професійним.
- Обираючи академічний напрям, підлітки навчатимуться в ліцеї і готуватимуться до вступу в ЗВО.
“Тут у них буде великий вибір профілів навчання, які базуються на кластерах: STEM, мовно-літературний, суспільно-гуманітарний. А також можливість обирати додаткові предмети, які їх цікавлять”, — пояснили в Міносвіти.
- Обираючи професійний напрям, старшокласники швидше опановуватимуть професію та виходитимуть на ринок праці.
“У профтесі або закладі фахової передвищої також можна буде обирати предмети, повʼязані з майбутньою кар’єрою”, — йдеться у роз’ясненні.
Із тим, як покроково втілюватиметься реформа, і що варто знати учням, батькам і вчителям, можна ознайомитися на сайті profilna.mon.gov.ua.
Про реформу середньої освіти
Згідно із Законом України "Про освіту"перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році. План переходу на 12-річну систему навчання є частиною масштабної реформи освіти, яка почалася в Україні ще у 2016 році і має назву Нова українська школа (НУШ).
У вересні 2017 року було ухвалено новий Закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи, зокрема перехід на 12-річну систему шкільної освіти. У 2018 році Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. Із 2018/2019 навчального року за цим стандартом розпочали навчання першокласники по всій Україні. У 2021 році стартував пілот НУШ у базовій школі — п’яті класи у понад 130 школах з усієї України. А 2022 року старт НУШ відбувся в усіх 5-х класах України.
Навчання за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочалося 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти мало розпочатися 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти має розпочатися з 1 вересня 2027 року.
Один з етапів НУШ — реформування старшої школи. Так, всі заклади освіти в Україні мають бути поділені на групи:
- початкова школа — 1-4 класи;
- середня школа — 5-9 класи;
- профільні ліцеї — 10-12 класи.
Міністр освіти Лісовий зазначав, що зараз Україна підійшла до найскладнішої частини реформи загальної середньої освіти — реформи старшої профільної школи.
"Уже в цьому році ми проводимо пілот цієї реформи, в наступному році почнеться пілотування, й у 2027-му році вона повинна бути імплементована", — розповів очільник МОН.
Він зазначив, що якщо реформа початкової школи відбувалася доволі якісно, то з середньою були проблеми, які виникли, зокрема, через епідемію коронавірусу та початок повномасштабного вторгнення Росії.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я