З 6 червня влада Туреччини ввела заборону на імпорт пшениці

За матеріалами інтернет-видань 02.07.2024 499
З 6 червня влада Туреччини ввела заборону на імпорт пшениці
За прогнозами Інституту TurkStat, у 2024/25 МР Туреччина може зібрати 21 млн т пшениці, що на 4,5% поступатиметься показнику попереднього сезону. Наразі у більшості регіонів якість пшениці дуже гарна.
Запаси пшениці в країні, за даними IGC, складають 8,1 млн т, що на 1,5 млн т поступається торішньому рівню, але значно перевищує середній показник.
На тлі високого виробництва та запасів державна агенція ТМО купує пшеницю за низькими цінами, що не подобається фермерам, які стикаються з 75% інфляції. Щоб виправити ситуацію, влада Туреччини з 6 червня ввела заборону на імпорт пшениці. Учасники внутрішнього ринку вважають, що заборона буде продовжена до кінця 2024 р, але це залежатиме від запасів та якості пшениці.
На заборону імпорту ринок відреагував зниженням цін, зокрема й вартості фрахту в Азові та Мраморному морі, де проходили активні поставки пшениці з рф. Так, ставки фрахту на каботажні перевезення пшениці з рф до Туреччини знизилися з 28-30 $/т до 13 $/т.
Після введення Туреччиною заборони рф доведеться шукати нові ринки збуту для своєї пшениці. Імовірно, вона активізує поставки до Єгипту, Сирії та інших країн Північної Африки, що посилить конкуренцію з Україною, яка також експортує пшеницю на ці ринки.
Наразі ринок очікує зустрічі президентів Туреччини та рф, яка пройде в Астані 3-4 липня, оскільки рф проситиме зробити виключення із заборони на імпорт пшениці, щоб продовжити поставки до Туреччини.

За даними брокера Kronmark Turkey, поки ТМО не планує проводити міжнародний тендер по закупівлі пшениці на тлі наявних значних запасів в країні. Тому подальші закупівлі визначатиме попит на пшеницю.

 

Трейдинг Агро Математика

 

 

 
 
Теги: AGROСвіт
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ