З конкурсу на директора НАБУ викинули лідера, воїна ЗСУ Габрієляна

За матеріалами інтернет-видань 08.02.2023 670
На зображенні може бути: 1 особа та текст
    Сьогодні Зеленський у Лондоні й Парижі, завтра в Брюсселі. Все ніби пішло добре, але ж... Бо що ти будеш розказувати про становище й потреби України, як ти маєш вимагати літаків та танків, коли в цей самий час удома доформовується лукашенківська білорусь, тільки із столицею в Києві. От мені цікаво - це його так підставляють, а він сам нічого не петрає, чи він хоче отак демонстративно в обличчя союзникам ха - ха? Перед самим візитом у США Зеленський підписав узурпаторський та антидемократичний закон про формування Конституційного Суду. А під саме його європейського турне зірваний найважливіший пункт домовленостей, за яким стежить весь демократичний світ - чесний конкурс на директора НАБУ.
      Звісно, в офіційних комінюке все загладять, принаймні, з українського боку. Але виключення з конкурсу одного з двох лідерів (невигідного корумпованому реваншисту з опи), коли стало зрозуміло, що він має реальний шанс перемогти та пройшов усі відбіркові процедури, це вже за гранню. Дно дна...
Тепер про "матчасть". Комісія з проведення конкурсу на посаду директора НАБУ відсіяла кандидата Руслана Габрієляна, який був 2 у рейтингу (з 22 кандидатів), ніби через брак 5-річного керівного досвіду. Таке рішення 6 лютого одностайно ухвалили всі шестеро членів комісії. Це рішення, коли Габрієлян вийшов у лідери, забезпечив Офіс генпрокурора, бо саме зараз вони раптово вирішили, що посада «прокурора відділу прокуратури Південного регіону України» не є керівною.
     Я не готовий тут сперечатися, хоча мені з пам'яті своєї законодавчої роботи здається, що цей рівень входив у керівну ланку. Але показово, що всупереч усім нормам відсів здійснили після проходження більшості конкурсів, а не на стадії прийому документів, тобто, правила змінили на ходу проти конкретного кандидата! На цьому етапі це можливо лише, якби конкурсант надав неправдиву інформацію.
     А тепер про основне. Руслан Габрієлян – доброволець-військовий, який до повномасштабного вторгнення у складі групи детективів НАБУ вів справу щодо розтрати під час будівництва квартир для Нацгвардії, в якій фігурував заступник керівника Офісу президента Олег Татаров. Саме Татаров майже рік блокував призначення очільником САП керівника цієї слідчої групи. А тут знову аналогічні рецидиви. Тоді влітку влада вже мусила відступитися від вологих забаганок Татарова, коли нам просто заблокували міжнародну допомогу. Що має відбутися зараз? Адже ситуація повторюється.
      І про не зовсім зрозуміле для мене. Відсів одного з лідерів скоєно в інтересах Татарова, оскільки Габрієляна він вважає особистим ворогом і загрозою для себе. Сумнівну позицію, вигідну Татарову, яку використали в комісії, надав генпрокурор Костін. Він кум і друг Єрмака, з яким у Татарова зараз жорсткий конфлікт, до речі, якраз через призначення цього Костіна. Там на Банковій добре розуміють, хто кому Рабінович. Тому таке підігрування ворогу свого хазяїна можливе лише за вказівкою ще вищого хазяїна, яким є Зеленський.
    Татаров зараз раптово почав зміцнюватися (не впевнений, що надовго), тож він міг переконати в потребі такої сваволі Зеленського, а той уже натис на генпрокурора. Виходить, що таки сам Зеленський напередодні європейського турне накоїв такого, що нам усім боком вилізе? Це, щоб потім не розказували, що "цар у нас хароший, то бояри погані". Хоча, є ще один варіант. Єрмак міг сам зіграти в підставу ніби під Татарова, а реально проти Зеленського, а потім розказувати партнерам - от бачите, що вони без мене творять, добивайтеся відновлення моїх позицій і усунення Татарова... А загалом - апофеоз безвідповідальності.
     Тарас Чорновіл, політолог-міжнародник, сторінка ФБ.
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ