З Нідерландів до Румунії прилетіли винищувачі Ф - 16 для навчання українських пілотів

За матеріалами інтернет-видань 07.11.2023 288

   Нідерланди відправили перші літаки F-16 для України. На цих "пташках" проходитиме навчання українських пілотів у Румунії. Як ці винищувачі змінять хід війни.

 

Фото з Вікіпедії
Фото з Вікіпедії
    П’ять нідерландських винищувачів F-16 прибули до навчального центру у Румунії для участі у вишколі румунських та українських пілотів. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони Нідерландів.

                    Українські пілоти пересядуть на F-16: подробиці

   Відомство наголосило, що саме Нідерланди виступили з ініціативою створення навчального центру і передачі для нього від 12 до 18 F-16. Винищувачі залишаються власністю Нідерландів, вказує Міноборони країни.

"Разом з Данією та за підтримки Сполучених Штатів Нідерланди відповідають за координацію європейських зусиль з надання F-16 для України. Раніше було оголошено, що компанія Lockheed Martin забезпечить навчання та обслуговування літаків", – йдеться в повідомленні.

У Міноборони Нідерландів пояснили, що спочатку навчальний центр у Румунії використає літак для курсів підвищення кваліфікації найнятих інструкторів F-16. Далі буде підготовка пілотів. Польоти здійснюватимуться лише в повітряному просторі НАТО.

   Данія та Нідерланди стали першими країнами, які пообіцяли передати Україні винищувачі F-16, але це станеться після завершення навчання українських пілотів. Також про це оголосили Норвегія та Бельгія. Союзники України по НАТО, включно зі США, заявили, що навчатимуть українських пілотів керувати винищувачами.Президент України Володимир Зеленський запевнив, що Україна не використовуватиме ці літаки, аби бити по території рф. Голова МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що перші винищувачі F-16, ймовірно, будуть літати в небі України до кінця березня 2024 року. 

                  Як F-16 можуть змінити перебіг війни

   F-16 може виконувати практично всі завдання в повітрі: від повітряних боїв до високоточного бомбардування. Як заявив ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, літаки F-16 виконуватимуть перехоплення крилатих ракет, дронів-камікадзе та інших цілей, залежно від номенклатури озброєння. 

   Водночас Коваленко пояснив, якщо Україна отримає далекобійні ракети класу “повітря-повітря” AIM-120 AMRAAM — це 100 кілометрів, також армія України зможе завдавати удари по поверхні. "Якщо ми отримаємо крилаті ракети AGM-158 з відповідною дальністю ураження до 300 кілометрів. Планувальні бомби — аналогічно", — додав він.

   За словами Юрія Збанацького, члена правління "Українського мілітарного центру", передовсім Україна досягне паритету з винищувачами росіян у плані дальності виявлення радіолокатором та дальності пуску ракет".

   "Річ у тім, що винищувачі, які використовують зараз українські Повітряні сили – Міг-29 і Су-27 – озброєні керованими ракетами Р-27 класу "повітря-повітря" з максимальною дальністю до 95 км, - розповів Юрій Збанацький в ефірі "Мілітарного". - До того ж, вони мають напівактивні головки наведення, що потребують супровід цілі пілотом. Тоді як російські модернізовані Міг-31БМ можуть використовувати далекобійні ракети Р-37 з заявленою дальністю до 390 км, що летять за принципом "вистрілив і забув". А в F-16 серед можливого озброєння є ракети AIM-120 AMRAAM, здатні збивати повітряні цілі на відстанях до 180 км, залежно від модифікації. І їх також не потрібно вже "вести" до цілі".

   "Цього недостатньо, щоб зрівнятися з Р-37, але достатньо для того, щоб змусити російські літаки діяти далі від України, - вважає американський ветеран та військовий блогер Райан МакБет, якого цитує BBC. - F-16 можуть нести шість ракет AMRAAM, і це перший крок для того, щоб Україна змогла видряпати назад свій повітряний суверенітет".

   Як відзначає Райан МакБет, F-16 можуть вплинути і на ситуацію на морі, де росія часто задіює свій флот для ракетних пусків по Україні. "Бойові соколи" здатні запускати протикорабельні ракети AGM-119 Penguin (дальність дії – до 220 км) та AGM-84 Harpoon (дальність дії – до 220 км). Це може стати серйозним фактором для чорноморського флоту рф при виході у море. Тож за умови достатньої кількості F-16, навченості екіпажів та продуманої тактики застосування, ці літаки мають всі шанси вплинути на перебіг російсько-української війни", - сказав експерт.

   Раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зробив такий прогноз: "Коли будуть F-16, ми виграємо цю війну".

Подаємо технічні характеристики F-16
довжина – 15,03 м;
висота – 5,09 м;
розмах крила – 9,45 м (з ракетами – 10,0 м);
маса з двигуном F100 – 8 910/9 358 кг, з двигуном F110 – 9 017/9 466 кг;
максимальна швидкість – 2 120 км/год на висоті 12 200 м;
екіпаж – 1 особа.

   "Експрес".


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ