З ПРОГНОЗІВ І БАЖАНЬ: ЯКИМ ЖЕ БУДЕ ЗАКІНЧЕННЯ ВІЙНИ?

За матеріалами інтернет-видань 15.10.2024 168

 

Корреспондент.net,  15 жовтня 2024 року

Яким буде закінчення війни - озвучено можливі версії

Головне питання не те навіть, коли завершиться війна, а як саме

Ми мріємо про те, що війна з Росією невдовзі закінчиться. Але через проблеми з допомогою партнерів та, відповідно, ситуацією на фронті той омріяний момент від нас віддаляється. Які думки висловлюються про фінал війни?

Не пізніше наступного року

Минулого тижня на саміті Україна - Південно-Східна Європа в хорватському місті Дубровник про перспективи закінчення війни висловився президент України Володимир Зеленський.

"У жовтні, листопаді, грудні у нас є шанси зрушити справи в напрямку миру і тривалої стабільності. Ситуація на полі бою створює нагоду зробити цей вибір - вибір рішучих кроків, які дозволять закінчити війну не пізніше 2025 року",- заявив глава держави.

Він додав, що для забезпечення миру в Україні сподівається на лідерську позицію президента Байдена, сильні й мудрі кроки Британії, Франції, Німеччини, Італії та інших країн. І наголосив, що запрошення України до НАТО і майбутнє членство для України були б реальними кроками до миру.

Глава держави наголосив, що Росія уникає чесної дипломатії, саме тому Україна розробила план дій, який може подолати розрив між нинішньою ситуацією та успішним проведенням Саміту миру.

"Для нас це План перемоги. Для кожної з ваших країн - це план надійної стабільності. Коли План буде повністю реалізований, Росія втратить здатність загрожувати Європі",- зазначив він.

Зеленський додав, що в першому пункті Плану перемоги йдеться про те, чи буде подолано проблему дефіциту геополітичної визначеності у Європі. За його словами, без цього мир неможливий. І саме тому реальними кроками до нього є запрошення до НАТО та майбутнє членство України в Альянсі.

"Чи має Україна місце в НАТО? Якщо так, і це буде належним чином підтверджено, Путін геополітично програє. Росія повинна визнати, що Європа має кордони, незалежні держави, і кожна з них має право обирати своє майбутнє. Правда полягає в тому, що прийняття Росією цієї реальності може початися лише з розуміння того, що Україна ніколи більше не буде підкорена Росією",- сказав президент.

Важливо не коли, а яким буде фінал

Військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман, коментуючи слова президента про можливість закінчення війни у 2025 році, сказав, що точно говорити про те, що саме мав на увазі Зеленський, сказати важко. Адже глава держави володіє інформацією, яку отримує зокрема й на Ставці верховного головнокомандувача. Нам ця інформація невідома. Тому можна лише покладатися на його слова.

"Я думаю, що малося на увазі виснаження військ РФ, їх невдалі наступальні дії, попри те, що вони захопили декілька наших міст. Але зважаючи на ті втрати, які вони понесли і які планували, то їх наступ за великим рахунком не вдався. Точніше він вдався дуже частково",- сказав Гетьман у розмові з РБК-Україна.

Експерт вважає, що розмови між політичним керівництвом України й країн НАТО про те, що наші Сили оборони можуть отримають додаткові засоби ураження, засоби захисту, напевно, вже дали можливість Володимиру Зеленському говорити те, що він сказав.

"Але ж ми розуміємо, що слова базувалися на дуже серйозній інформації, якою володіє військово-політичне керівництво України. Ми можемо тільки припускати про що саме там йдеться", - зазначив Гетьман.

Майор запасу також звернув увагу на численні прогнози, починаючи від просто аналітичних думок різних фахівців, в тому числі й закордонних, до представників різноманітних розвідок, що нібито дійсно є ймовірність того, що війна закінчиться у 2025 році. Але, наголосив він, важливо те, як саме вона може закінчитися.  

"Війна не закінчується нічиєю як у спорті. Тут або поразка, або перемога. Тому коли ми говоримо про закінчення війни, то треба більш деталізовано розібратися що мається на увазі. На які кордони ми вийдемо? На кордони 1991 року? Чи на кордони 2022 року? Чи це буде перемир'я? Що це буде? Тобто просто так нічого не закінчується",- пояснив експерт.

Він додав, що головне питання навіть не те, коли завершиться війна, а як саме. Адже слова "закінчення війни" - це лише вершина айсберга, а сутність - це яким саме буде її фінал.

Про козирі та позицію США

Про своє бачення завершення війни розказав також один з військовослужбовців.

"Ми всі розуміємо, що війна закінчиться якимись угодами. Давайте будемо реалістами. Росія дуже велика, і якщо просто пройтися якимось переможним маршем, то потрібно буде чухати до Китаю, а то і до Японії, в ту сторону", - сказав командир саперної служби спецпідрозділу ГУР Kraken Євген Шкірков "Вікінг" в інтерв'ю Online.UA.

На його думку, якихось крутих передумов для того, щоб Росія розвалилася зсередини, поки що немає.

"Але питання в тому, з чим ми сядемо за стіл. У р*саків є карти козирні, а в нас одна крута карта - Курська область. Як буде далі? Це далеко не буде залежати від військових", - вважає Шкірков.

Він також сказав, що війна не закінчиться у листопаді цього року.

На його думку, відбуватимуться саміти, але водночас триватимуть бойові дії з обох боків.

Разом з тим, "Вікінг" назвав перебільшенням думки про те, що Крим легше звільнити від ворога, ніж Донецьку область. За його словами, для деокупації півострова, як і Донеччини, в України мають бути великі сили, адже забрати, звісно, можна, а ось утримати вдасться?

Шкірков також нагадав, що росіяни в Криму мають Чорноморський флот - там і досі є підводні човни та кораблі.

То ж, виходить, поки що говорити про припинення війни - зарано.

Без оптимізму щодо швидкого закінчення війни висловився і політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко в інтерв’ю Главреду.

На його думку, обережна стратегія США щодо війни в Україні полягає в тому, що Америка прагне до ослаблення Росії у війні та виснаження її ресурсів.

"Це вигідно Сполученим Штатам. Але для нас, для України, це не зовсім вигідно", - підкреслив він.

На  думку політолога, необхідно мати чітку стратегію, яким чином США бачать завершення цієї війни: шляхом надання такої допомоги, щоб Україна мала якісну перевагу над Росією і змогла б витіснити війська окупантів зі своєї території чи звільнити хоча б більшу частину своєї території або - шляхом переговорів.

"Але немає ні того, ні іншого. І це головна проблема. Це головна слабкість у позиції Байдена і його адміністрації щодо нинішньої війни між Росією та Україною", - зазначив експерт.

Він додав, що Росію виснажують за рахунок життів українців та руйнування України. То ж для нас це зовсім невигідно.

Галина Гірак

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ