Газета Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області
Фермер Придніпров'я

Захід повинен надати Україні літаки F - 16!

За матеріалами інтернет-видань 01.05.2023 296

   Захід має постачити Україні багатоцільові винищувачі F-16, інакше  може отримати контроль над українським повітряним простором, адже росіяни мають в п'ять разів більше літаків, ніж українці.

Про це повідомляє The Economist.

   Україна, нарешті отримавши танки, про які клопотала з минулого року, посилила вимоги до винищувачів. Проте прохання майже не чують, зазначають у виданні. Близько 30 літаків колишнього Варшавського договору МіГ-29 прямують із Польщі та Словаччини. Натомість Україні потрібні американські F-16, які були основою військово-повітряних сил НАТО протягом більшої частини останніх 40 років.

   Тож Україна права. В Economist наголошують, що аргументи на користь відмови у F-16 стають “затертими”. На початку війни в Україні було близько 125 старих боєздатних літаків, з яких трохи більш ніж половина були винищувачами. Майже 40% з них вже втрачені. Натомість росія все ще може виставити приблизно в п’ять разів більше літаків, ніж Україна. Майже всі вони сучасніші, з радарами більшого радіуса дії та ракетами “повітря-повітря”.

   Та навіть попри це, росія не змогла встановити панування в повітрі над Україною. Проте, застерігають у виданні, це може змінитися. Крім того, що Україна втрачає літаки, армії не вистачає ракет класу “земля-повітря”, від яких в основному залежала її наземна ППО. Країна, звісно, отримує більше західних систем, але інтеграція потребує часу. Якщо польоти в повітряному просторі України стануть менш небезпечними, росія може спробувати встановити перевагу в повітрі — “спочатку над Донбасом, а потім і над іншими районами”.

   Одначе, західні прихильники України заявляють, що посилення її наземної системи протиповітряної оборони є пріоритетом, тоді як винищувачі будуть “дорогим відволіканням”. Часто з-поміж аргументів лунають припущення, що для навчання пілотів потрібно буде багато часу. Нарешті, стверджують вони, росія розцінить постачання F-16 як серйозну ескалацію.

   Завезення нових ЗРК в Україну справді життєво важливе. Водночас майже все інше, пов’язане з цим виправданням бездіяльності, — це просто виправдання. Україна має більше пілотів, ніж літаків, тому навчання на F-16 може початися відразу. Більша частина обслуговування сучасних винищувачів спочатку могла здійснюватися в Польщі та Румунії, обидві країни використовують цей літак.

   Більшою проблемою є злітно-посадкова смуга. Деякі літаки можуть бути пошкоджені уламками. Однак, шведський Gripen, який потребує менше обслуговування і може злітати з коротких злітних смуг і навіть доріг, був би ідеальним. Проте в Європі відносно небагато Gripens — можливо, 126, з яких Швеція має приблизно три чверті (Україна вважає, що Швеція могла б виділити 12 з них, пропозиція, яку варто прийняти). Натомість F-16 було побудовано 4600 одиниці з 1970-х років.

   Щодо самостримуючого страху перед ескалацією, винищувачі для України надіслали б повідомлення путіну про “довгострокову прихильність Заходу”. Звісно, він міг би відповісти фізичною диверсією чи кібератаками, але небагато спостерігачів вважають, що розгортання F-16 спонукало б кремль розпочати Третю світову війну, пояснюють аналітики.

   ВПС України “рано чи пізно” доведеться рекапіталізувати новими літаками, тож навіщо чекати? Президент Володимир Зеленський просить F-16, оскільки його радники вважають, що без них українське небо може бути заповнене російськими бомбардувальниками. Поки що вони були кращими суддями війни, ніж більшість західних експертів, наголошують у виданні.

  • За інформацією ЗМІ, президент США Джо Байден стикається з тиском з боку своєї Демократичної партії, щодо надання Україні винищувачів та ракет великої дальності, оскільки рф щоденно продовжує обстрілювати українські міста, вбиваючи мирних жителів та завдаючи масштабних руйнувань.
  • 12 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повторив прохання України про винищувачі F-15 і F-16 і ракети більшої дальності від США безпосередньо до міністра оборони Ллойда Остіна на початку зустрічі в Пентагоні.
  • 9 квітня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що вже найближчим часом Україна може отримати раніше погоджені ЗРК Patriot та Samp/T. Водночас він наголосив на необхідності передачі ЗСУ західних винищувачів F-16.
     
  • Стало відомо, група сенаторів США від демократів та республіканців вимагають від Пентагону інформацію про те, що необхідно, аби Сполучені Штати надали Україні винищувачі F-16. На їхню думку, саме сучасні винищувачі допоможуть”змінити правила гри на полі бою”.
  • Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький сказав, що Варшава готова постачити Україні винищувачі F-16, якщо партнери по НАТО колективно вирішать це зробити.
  • Без досягнення переваги в повітрі буде неможливо досягти значних успіхів як у наступі, так і в обороні. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» 30 квітня повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, критикуючи твердження західних партнерів про те, що для наступу потрібні танки й артилерія, а не літаки.

    Речник попросив передати авторам таких заяв, що “без переваги в повітрі, без повітряного прикриття зверху, неможливо як у наступальних діях, так і в оборонних діях досягти стійких успіхів”.

       За його словами, українським військовим вкрай необхідні сучасні літаки щонайменше четвертого покоління, щоб захиститися від повітряного тероризму та зробити їх частиною національної протиповітряної оборони.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ
Фермер придніпров'я

Новини Дніпропетровської області , надзвичайні події районів і громад ОТГ Дніпропетровщини сьогодні, головна інформація про ринок землі в Україні, сільські новини та інформація про коронавірус, останні аграрні і кримінальні повідомлення - щодня читайте на сайті обласної газети "Фермер Придніпров'я".

Сайт вітає передрук, як повний, так і частковий, за умови зазначення відкритого гіперпосилання на не нижче другого абзацу тексту з передруком або частковим передруком публікації.
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови активного гіперпосилання на газету "Фермер Придніпров'я"