Заморозки у Січеславщині пошкодили картоплю і горіхи

Григорій Давиденко 06.05.2024 502
Заморозки у Січеславщині пошкодили картоплю і горіхи

    Та й не лише їх, на жаль. Учора, 5 травня, жителі Придніпров’я і сусідніх областей вкотре побачили весняний «сюрприз» матінки-природи. Ранкові заморозки подекуди дуже пошкодили городи і сади. Навіть у південному Софіївському районі постраждала картопля, огірки і кабачки, що посходили. Те ж саме за Дніпром, у Синельниківському районі.

   Сила впливу недосвіту, або ранкового заморозку, у різних краях своя. Навколо міста Дніпро вона наступна:

- В людей на городах приморозило картоплю, квасолю, а кукурудза в полях вистояла, - повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпровського району Олександр Лапа. - Цікаво, що маленьку картоплю не зачепило, це «працює» відома сила її гички, а вища на зріст постраждала. Загалом хорошого мало, усі рослини отримали великий стрес. Метеорологи попереджають і про приморозки перед вихідними, 10 і 11 травня, треба мати це на увазі.

   В Петриківському районі, за даними фермера Анатолія Лисенка, озимок діяв смугами, частково пошпетив картоплю і помідори. У Царичанському те ж саме, сповістила очільниця фермерів краю Вікторія Головко, почорніло і біля 5 % цвіту полуниць, виноград вистояв.

                    В Донеччині ситуація гірша,

  бо клімат у краї більш континентальний, ніж у нас. Деталі повідомив голова Асоціації фермерів Межівського району Петро Ляхович:

- У Межівщині заморозок подіяв частково, сильніше в балках. Відсотків 30 картоплі почорніло, сонях і кукурудза витримали. Сади не зачепило, але плоди зав’язалися лише на кісточкових — абрикосі, сливі, черешні. Бо коли цвіли яблуні, було холодно і не літали бджоли. Без них немає запилення і плодів. Учора вранці я відвозив зятя Петра Калетника, воїна ЗСУ, з короткотермінової відпустки на Лиманський напрямок. Виїхали о 5-й ранку, в «пік» заморозків. В Донеччині ситуація набагато гірша за нашу, особливо в районах біля Костянтинівки, Краматорська. Там все біле-біле стояло, дуже впало це в око, горіхи, виноград постраждали.

                Завдані природою збитки слід актувати!

   На цьому в телефонній розмові з «ФП» наголосив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Павлоградського району Олександр Щербина:

- В Новомосковському і Павлоградському районах найбільше постраждала картопля, горіхові сади, сонях і кукурудза в нормі. А в Юр’ївському районі ситуація ще гірша за нашу. Щойно зв’язувався із відділом АПК Павлоградської РДА, порекомендували в кожному постраждалому фермерському чи приватному господарстві скласти окремий акт, за участі представників місцевого самоврядування. Треба детально зафіксувати шкоду рослинам чи деревам від заморозків. То ж руки не опускаємо, працюємо.

   В управлінні агропромислового розвитку Дніпро ОВА, за зверненням «Фермера Придніпров’я», пообіцяли вивчити наслідки вчорашнього стихійного лиха в нашій зоні ризикованого землеробства, та повідомити про вжиті заходи.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ