Жаба давить, та боятися її марно - так стверджують біологи

За матеріалами інтернет-видань 22.07.2025 167

Несподівана навала земляних жаб на Дніпропетровщині

Анатолій Фортов | 22 липня 2025 року

Масова поява жаб у Нікополі: що це означає

У Нікополі, який регулярно потерпає від російських обстрілів, місцеві жителі помітили незвичну картину — після дощу вулицями масово пересувалися земляні жаби. Вони з’являлися групами на тротуарах, асфальті та в зелених зонах. Фото і відео цього явища активно поширювали в соціальних мережах.

Читайте також:Найбільші змії Європи активізувались на Дніпропетровщині: чому їх не можна вбивати та як діяти при зустрічі

Таке скупчення земноводних є природним явищем і трапляється щороку у вологу пору, переважно після дощів. Земляні жаби (лат. Bufo bufo ) ведуть переважно нічний спосіб життя, а в період вологості стають особливо активними. У цей час вони мігрують у пошуках корму або місць для відкладання ікри. Нерідко вони перетинають міські території, що викликає здивування серед містян.

Читайте також:Змії на Дніпропетровщині значно активізувалися: що варто знати, аби уникнути укусу

За словами біологів, жаби — важлива частина екосистеми. Вони знищують шкідливих комах, слимаків і личинок, що можуть завдавати шкоди садам, городам і рослинам. Одна доросла жаба за ніч може з’їсти понад 50 комах, включаючи комарів, жуків та гусінь.

Згідно з інформацією Державної екологічної інспекції, у Дніпропетровській області мешкає кілька видів земноводних, зокрема ропуха звичайна, жаба озерна та квакша. Усі вони не становлять небезпеки для людини. Більше того — їх присутність свідчить про збереження екологічного балансу навіть у прифронтових умовах.

У прифронтовому Нікополі, де інфраструктура пошкоджена, а ґрунти місцями перенасичені вологою, поява жаб є показником стабільного функціонування природного середовища. Екологи радять не чіпати земноводних, дозволити їм завершити свою природну міграцію і не використовувати хімікати у побуті поблизу зелених зон.

Читайте також:На Дніпропетровщині помітили велетенську рідкісну змію з Червоної книги: чим вона небезпечна

Нагадаємо, що у 2023 році Українська природоохоронна група вже фіксувала подібні масові “виходи” жаб у різних регіонах країни, зокрема на Чернігівщині, Полтавщині та у Вінницькій області. За даними зоологів, це сезонне явище, і жодної загрози воно не несе.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ