Зима сприяє сіяти розсаду швидше, - вважають фермери Львівщини

За матеріалами інтернет-видань 13.02.2025 109
Зима сприяє сіяти розсаду швидше, - вважають фермери Львівщини

На Львівщині у теплицях вже зелено. Завдяки теплій зимі фермери, які займаються овочівництвом, цьогоріч швидше посадили розсаду, тож і урожай ранніх овочів збиратимуть швидше. Більше про це дізнавалося Суспільне.

У теплицях Марії Морикінь, що неподалік Львова, вже зеленіє молода розсада капусти. Марія вирощує овочі понад 15 років, започаткувала господарство разом з чоловіком.

 

"Ми з чоловіком починали з думки. Він був сам поляком. Ми приїхали сюди і почали працювати, найперші поля я орала сама трактором", — розповідає жінка.

Зараз в обробітку господарства, яке спеціалізується на вирощуванні овочів на відкритому ґрунті, понад 30 гектарів землі. Усю розсаду овочів вирощують самостійно у трьох теплицях.

 

"Ми спеціалізуємося на овочах різних видів: то є цвітна капуста, капуста броколі, капуста рання савойська, пекінська. Кабачок, цукіні, також є гарбуз. І також салати", — каже Марія Морикінь.

 

Цьогоріч Марія посіяла розсаду швидше, цьому посприяла і тепла зима. Тож і врожай сподівається зібрати швидше. Господарство реалізує овочі серед супермаркетів.

 

"То є капуста рання, яка має термін дозрівання 55 днів. Ми її посіяли на початку січня, а плануємо зібрати врожай на початку травня. Коли війна почалася, то дуже вплинуло на продукцію, бо була нестача, і ми збільшували ту продукцію, щоб забезпечити магазини", — говорить голова фермерського господарства.

 

Щоб підтримати фермерів, у Львівській обласній адміністрації започаткували програму фінансової підтримки для закупівлі якісного насіння.

 

"Це була підтримка до 50 тисяч на одного суб'єкта господарювання, але з огляду на те, що сертифіковане насіння є дороге, це суттєво для кожного виробника, бо воно, по-перше, дає більшу врожайність і якість зовсім інакша", — пояснює директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.

 

За її словами, Львівщина має найбільші площі під посівами овочів в Україні. Останнім часом почали вирощувати не характерні для західного регіону овочі, зокрема такі, як спаржа чи батат.

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ