Зниження світових цін на олію та шрот спричинило падіння ціни на соняшник

За матеріалами інтернет-видань 29.11.2024 166
Зниження світових цін на олію та шрот спричинило падіння ціни на соняшник

Експорт з України зернових, олійних культур та продуктів їх переробки в період з 1 по 27 листопада склав: кукурудза – 2 243 тис. т, пшениця – 1 038.3 тис. т, ячмінь – 149.4 тис. т, соя 429.9 - тис. т, ріпак – 315.4  тис. т, соняшник – 1.1 тис. тонн, соняшникова олія – 400.6 тис. т, соєва олія – 36.1 тис. т, макуха (соєва та соняшникова) – 343.1 тис. т.
 КУКУРУДЗА
Зовнішній ринок демонструє розбіжності в цінових тенденціях. Насичення європейського ринку прогнозується до лютого, що зумовлює знижувальну динаміку цін і нижчі ціни на пізні періоди поставок. Премії за пізніші поставки майже відсутні, що свідчить про невизначеність учасників щодо подальших цінових змін.
В Україні, як у морських портах, так і на кордоні, триває преміальна закупівля з оперативною поставкою, спричинена закриттям давніх дорогих продажів трейдерами. Надалі очікується значне зниження активності міжнародного ринку та покупців, що може негативно вплинути на ціни.

 ПШЕНИЦЯ
Активність покупців на зовнішньому ринку залишається на низькому рівні.
Український ринок майже не активний. Попит від покупців проявляється лише на пшеницю з високим вмістом білка, тоді як попит на фуражну зернову низький.

 СОНЯШНИК
Соняшникова олія подешевшала на 50$/т і торгувалася на цьому тижні по 1110-1115$/т (поставка грудень). Насичення зовнішнього ринку олійними і продуктами переробки триває. Шрот на Західному кордоні подешевшав на 15-20$/т і торгувався за 210-215$ DAP Польща. У морських портах України шрот торгувався по 190$ (негранульований) і 200$ (гранульований).
Українські переробні заводи накопичили сировину на 1-1,5 місяці. Зниження світових цін на олію та шрот спричинило падіння ціни на соняшник до 24000-25500 грн/т (доставка на завод), за базову олійність 46% (суха речовина). Кількість пропозиції соняшнику зростала на фоні зниження цін.

 СОЯ
Ринок ЄС насичений соєю. Попит зі сторони переробних заводів низький, оскільки вони забезпечені сировиною.
На внутрішньому ринку України виробники стримуються від продажів, чекаючи кращих цін.

 

SPIKE BROKERS

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ