Знову в Україні домінуватиме соняшник
Найбільшу площу серед ярих культур цього року займе соняшник
31 березня 2025 року "ФЕРМЕР ПРИДНІПРОВ"Я"
Українські сільгоспвиробники цього сезону можуть збільшити посіви кукурудзи та соняшнику.
Про це заявила керівниця аналітичного відділу асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Світлана Литвин у коментарі «Економічній правді».
Вона зазначила, що площі сівби ярих культур разом з озимими пшеницею, ячменем і ріпаком поточного сезону можуть залишитися на рівні 2024 року і становити 19 млн га.
«Очікується, що найбільшу площу займе соняшник — 5,1 млн га, що на 4% більше, ніж торік. Оскільки через складні погодні умови у 2024 році на ринку спостерігається дефіцит насіння соняшнику, що призвело до зростання цін, то частково перекрити нестачу планують цього року», — пояснила вона.
За словами Литвин, наступною за площею буде пшениця, переважно озима. Її площі становлять близько 4,8 млн га, що на 2% менше показника попереднього року. Це скорочення пов’язане з недостатньою кількістю вологи під час осінньої сівби.
«Площі під кукурудзою зростуть на 10% — до 4,4 млн га. Причина зростання — відновлення цін на цю культуру у 2024 році завдяки налагодженню експорту та відсутності перехідних залишків, що додатково тиснули на ціну», — додала керівниця аналітичного відділу УКАБ.
Площі під ячменем не зміняться — 1,4 млн га. Під ріпаком — скоротяться на 15% через брак вологи в ґрунті під час осінньої сівби. Його засіяли 1,1 млн га, уточнила експертка.
«На 12% менше буде посіяно сої. Два роки поспіль соя була ледь не єдиною прибутковою культурою. Тож у 2024 році аграрії посіяли її значно більше через вищу рентабельність порівняно з іншими культурами. Але ціни знизилися, тому очікуємо повернення площ до звичних показників», — підсумувала Світлана Литвин.
- Вуглецеве землеробство стане додатковим джерелом прибутку для аграріїв
Вуглецева тема дуже важлива в сільському господарстві. У ЄС створено законодавство для того, щоб встановити правила для ринку. Це також дасть можливість фермерам переходити до методів ведення сільського господарства, які підвищують поглинання вуглецю ґрунтом, і продавати його, що стане додатковим джерелом прибутку.
- В Україні стартувала сівба сої та цукрового буряку
Аграрії всіх областей України станом на кынець березня 2025 року засіяли 551,8 тис. га ярих зернових і зернобобових
Аграрії проводять посівну з удвічі меншими за норму запасами вологиВесняна посівна кампанія в Україні триває, незважаючи на складні погодні умови та обмежені фінансові ресурси. Станом на кінець березня засіяно понад 300 тис. га ярих зернових і бобових культур. Загалом під ярі культури заплановано 5,7 млн га
Аграрії не кинуться сіяти коноплі, площі зростуть максимум до 4,5 тис. гаПосівні площі під промисловими коноплями в Україні поточного року можуть збільшитися до 4,5 тис. га
- Українські аграрії посіють менше цукрових буряків через квоти ЄС
Скорочення посівних площ під цукровим буряком на рівні 5% буде спостерігатися наступного маркетингового року
Українські аграрії вперше за час війни мають прибуток на всіх видах зерновихУкраїнські аграрії у 2024/25 МР вперше з початку російської агресії реалізують вирощений врожай, виходячи з ринкової кон’юнктури, а не фізичної можливості здійснювати експорт.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я