Знову випадок, мораль з якого - стережіться доброзичливих в інтернеті... шахраїв. Особливо коли їх цікавлять номери ваших банківських карточок та персональні дані
«Допомога» ЗСУ, яка обернулася обкраданням: на Дніпропетровщині затримали аферистів
10 Лютого 2025 Року + "Фермер Придніпров'я"
АДЖЕ ДІЙСНО СКІЛЬКИ МОЖНА ГОВОРИТИ, ЗАСТЕРІГАТИ ТА ПОПЕРЕДЖАТИ, ЩО НІ В ЯКОМУ ВИПАДКУ ЗАРАЗ НЕ МЖНА ДОВІРЯТИ І НАЙДОБРОЗИЧЛИВІШИМ В ІНТЕРНЕТІ "П ОМІЧНИКАМ" ТА АЖ БІГОМ ПОВІДОМЛЯТИ ЇМ СВОЇ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ ТА НОМЕРИ СВОЇХ Б АНКІВСЬКИХ КАРТОЧОК, ТИМ ПАЧЕ ЇХ КОДИ. ЦЕ СЬОГОДНІ НЕ ПОСТО НЕБЕЗПЕЧНО - ЦЕ НИНІ МАЙЖЕ УЖЕ ГАРАНТОВАНИЙ РИЗИК ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ ВЛАСНИХ ЗБЕРЕЖЕНЬ НА ВЛАСНИХ РАХУНКАХ. ЯК ОСЬ І У ЦІЙ ІСТОРІЇ, КОТРА ТРИВАЛА ДОВОЛІ ЗНАЧНИЙ ЧАС, А РОЗВІНЧ АНА БУЛА ТІЛЬКИ НЕДАВНО, АЛЕ ВЖЕ ПІЗНО, ЩОБ НЕ ПОШИТИСЯ В НАЇВНІ ДУРНІ. ЧИТАЙТЕ:
Під виглядом збору коштів на потреби українських військових, група шахраїв з Дніпропетровської області майже рік обманювала людей. Працювали хитро: представлялися працівниками платіжних організацій, пропонували «конвертацію» переказів з Польщі та вивуджували банківські дані довірливих громадян.
Про це повідомляє поліція Дніпропетровської області.
Як працювала схема
Аферисти полювали в соціальних мережах, де знаходили оголошення про збори на допомогу ЗСУ – на лікування поранених, закупівлю спорядження чи підтримку родин військових. Потім зловмисники виходили на зв’язок, використовуючи фейкові акаунти, і видавали себе за представників платіжних систем.
Далі – класика жанру: пропонували постраждалим «отримати переказ у злотих», однак для цього потрібно було слідувати інструкції, яку вони надавали. В результаті шахраї отримували доступ до персональних та банківських даних жертв і безжально очищали їхні рахунки.
Кількість жертв та масштаби афери
Упродовж року зловмисники встигли обдурити щонайменше 21 людину в різних областях України, включаючи навіть військового. Загальна сума викрадених коштів – майже 500 тисяч гривень.
За даними поліції, організаторами шахрайської схеми були п’ятеро мешканців Дніпропетровської області віком від 31 до 56 років.
Що чекає на аферистів
Затриманим вже повідомили про підозру за ч. 2, 3, 4 ст. 190 Кримінального кодексу України («Шахрайство»). Обвинувальний акт передано до суду, і тепер «благодійникам» загрожує серйозне покарання.
Мораль цієї історії проста: будьте обережні з будь-якими «добродіями» в інтернеті, перевіряйте інформацію і не передавайте банківські дані стороннім. Бо в той час, коли одні віддають останнє на підтримку армії, інші наживаються на чужій довірі.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я