Зростання попиту з боку переробників підтримало ціни на сою

За матеріалами інтернет-видань 02.05.2025 148
Зростання попиту з боку переробників підтримало ціни на сою

Експорт з України зернових, олійних культур та продуктів їх переробки у квітні склав: кукурудза – 1 567 тис. т, пшениця – 771.1 тис. т, ячмінь – 47.2 тис. т, соя 330.2 – тис. т, ріпак – 84.3 тис. т, соняшник – 1 тис. т, соняшникова олія – 478.2 тис. т, соєва олія – 45.2 тис. т, макуха (соєва та соняшникова) – 423 тис. т. Повідомив SPIKE BROKERS.

 КУКУРУДЗА
Екзотичний попит на кукурудзу, що спостерігається нині, повністю викривив контекст і кон'юнктуру кукурудзяного ринку, зробивши її дорожчою навіть за продовольчу пшеницю. Ціни з поставкою у травні торгувалися на рівнях 239-243 $/т DAP порти.
Новий врожай торгується на рівнях 205-208 $/т DAP порти (жовтень–грудень).
У той же час спред між старим і новим урожаєм залишається на високому рівні – 35$, що лише підкреслює ціновий дисбаланс ринку.

ПШЕНИЦЯ
Сезонне сповільнення торгівлі тисне на ринок пшениці старого врожаю. Проте через обмежені запаси високобілкової пшениці ціни на продовольче зерно знижуються повільніше порівняно з фуражною.
Пшениця нового врожаю з протеїном 11,5% торгувалася на рівні 212–214 $/т на умовах DAP порти з поставкою в липні–серпні, фуражна пшениця – 201–203 $/т DAP.
Учасники ринку зосереджені на погодних умовах – якщо в найближчий період не буде достатньої кількості опадів, це може негативно вплинути на стан посівів і спричинити зростання цін. Рівень вологи ґрунтів залишається недостатнім, особливо в південних регіонах України.

 СОНЯШНИК
Зниження торговельної активності європейських покупців у поєднанні з падінням світових цін на соняшникову олію спричинило зниження вартості соняшнику на внутрішньому ринку України. Додатковий тиск чинить висока пропозиція з боку виробників, які активно реалізують залишки урожаю.
На західному кордоні соняшникова олія торгувалася 1135–1150 $/т DAP з поставкою у травні. В портах Одеси ціновий діапазон становив 1130–1140 $/т DAP.

 РІПАК
Українські аграрії утримуються від укладання форвардних контрактів на ріпак нового врожаю через погодні ризики – весняні заморозки та дефіцит вологи вже обмежили потенціал урожаю в країні. На цьому фоні виробники очікують вищих цін і планують продавати ріпак після збору.
 СОЯ
Зростання попиту з боку переробників підтримало ціни на сою. На тлі низьких закупівельних цін у портах їхні пропозиції виглядають привабливіше, тож фермери охочіше продають на внутрішній ринок.

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ