Зуб за зуб, або Якщо раптом захочеться пожаліти рядового ваньку
За матеріалами інтернет-видань
10.10.2022
461
Пластиковому лотку із золотими коронками і протезами
із села Піски-Радьківські, що був знайдений
на Харківщині після деокупації восени 2022 року,
присвячується.
У Владивостоці мобілізували чоловіка, сліпого на одне око, а інше він нещодавно пошкодив у п’яній бійці.
А в Приморському краю забрали на війну вчителя географії і за сумісництвом фізкультури. Він був єдиним вчителем географії у школі, відтак всі батьки і колеги почали збір підписів про те, щоб йому дали відтермінування.
У Тюмені мобілізували 59-річного чоловіка, у якого за плечима лише військова кафедра…
Щойно ви прочитали короткий перелік місцевих трагедій з телеграм-каналу російської пропагандистки симоньян.
У телеграмі собчак такі ж історії.
У москві мобілізували вчителя історії 11-х класів, який в армії не служив, бойового досвіду не має. За ним плачуть усі його учні і просять не позбавляти їх можливості готуватись до ЄДЕ (єдиного державного екзамену – ред.).
У казані мобілізували чоловіка, який утримує матір-інваліда і дитину-інваліда.
В Омській області мобілізували чоловіка, у якого в минулому був перелом хребта. А в Свердловській області на війну забрали батька чотирьох малолітніх дітей, яких він виховує без матері…
Здавалося б, це реальні історії, людські долі, несправедливість, сльози, трагізм, безнадійність… А от не торкають і все тут.
Чи шкода мені людей, які стоять у чергах на кордонах на виїзд з росії? Не шкода.
Чи шкода мені людей, які не змогли виїхати? Теж не шкода.
Чи шкода мені жіночку, якій у Криму було "все так душевно, по-домашньому"? Ні краплі.
Можливо хтось пожаліє хоча б "хороших" росіян за те, що їм стане складніше вибиратися за кордон?
Чи, можливо, хтось пошкодує за тими росіянами, які втратили роботу через масовий вихід компаній з росії?
А чи, зрештою, може бодай підбадьоримо тамтешніх за те, що їм більше ніколи не скуштувати чарівник смак біг-мака? Знову ні.
У мене, загалом, є людські почуття, відчуття і співпереживання, але всі вони зовсім не стосуються людей, що мешкають у росії. Це як після ковіду, коли втрачається смак і запах. Тут втратились відчуття шкодувати, співпереживати, розуміти… Причому назавжди.
Я не можу і не хочу більше розуміти росіян… Але, мабуть, єдине, що так і залишиться незрозумілим, чому вони досі вважаються людьми, а не біологічними істотами?
Лоток із золотими зубами
У селі Піски-Радьківські Ізюмського району на Харківщині після деокупації поліція виявила катівню, де росіяни утримували місцевих мешканців, АТОвців та полонених із Збройних Сил України.
Поліція вже встановила низку фактів катувань. Серед них – закопування людини заживо, одягання протигазу з тліючою ганчіркою, гвалтування фалоімітатором...
А найжахливіша знахідна, яку світ не бачив з часів Другої світової, - пластиковий лоток із золотими коронками і протезами.
Пам’ятаєте відчуття, коли ми побачили цей лоток? Згадайте! Холод, мороз по шкірі, отетеріння і люта ненависть… Начебто ми отримали харківський Аушвіц чи Бухенвальд? Згадайте усвідомлення нереальності побаченого і усвідомлення, скільки людей могло перейти через ту катівню?
Вже пізніше з’явилась новина, що той лоток окупанти могли вкрасти у місцевого стоматолога під час того, як пограбували його дім. Але чи легше від того….
Стоматолог розповів, що вкрали той лоток окупанти для того, щоб залякувати полонених людей. Уявіть жах і фізичний біль полонених, яких окупанти спочатку фізично катували, а потім демонстрували свою зверхність і велич, мовляв, можемо ще й так, вказуючи на лоток із коронками.
Тобто вони прекрасно усвідомлювали, що роблять і для чого їм той кривавий крадений скарб. От тільки чи усвідомлювали вони те, що, по суті, насправді повторюють дії фашистів в Аушвіці чи Бухенвальді?..
Та напевно все ж таки вони почувалися безкарними військовими богами, що можуть все. Так тому і чинили: грубо, страшно і на межі людського усвідомлення.
Під час окупації місцеві чули постійні людські нелюдські крики з тої катівні, де чинився геноцид над українцями.
Коротка історія і довга трагедія харківського села
Коротка історія і довга трагедія харківського села
До повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого населення села Піски-Радьківські становило 2507 осіб.
Маленьке село, яке згадується у Вікіпедії як таке, що одного разу вже постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного урядом СССР в 1932–1933 роках.
Жертвами попереднього геноциду у Пісках-Радьківських та у сусідній Маліївці були 176 людей. Це тільки встановлені жертви.
Село відоме ще й тим, що тоді в селі базувалася українська повстанська організація "Головний Штаб Національно-Повстанських Військ", яка весною-літом 1933 року боролася з грабіжницькими хлібозаготівлями та готувалася до масового повстання на півдні Харківщини з метою повалення радянської влади та відновлення Україною незалежності.
За даними перепису 2001 року, 91,34% населення визнавали українську мову як рідну і лише 8,42% за таку вважали російську.
У новітній історії село було окуповане російськими військами у квітні 2022-го, звільнене від російських окупантів 25 вересня під час контрнаступу ЗСУ на Харківщині.
Це коротка історія одного села на Харківщині. І це довга трагедія одного села на Харківщині, яка перегукується з мільйонами інших трагедій по всій Україні.
І якщо раптом комусь колись закортить пожаліти росіян, згадайте пластиковий лоток із золотими коронками із Харківщини.
Або згадайте три тростиночки запеклої плоті, коли робити ексгумацію тіл в Бучі: жінки і двох її дітей. Одна тростиночка була більше метру – жінки, і менших за розміром, відповідно, дітей. Вони були заживо обвуглені нелюдами, коли намагались втекти від війни.
А ще можна згадати обличчя жінки з Бородянки, у будинок якої росіяни стріляли з танка. Вона, наївна, показала у вікно дитину – може, не стрілятимуть далі? Наївна…
Голова може луснути, якщо згадати і усвідомити всі жахи війни, які вчинили російські біологічні істоти.
Однак зараз просто усвідомте, цей великий російський балалаєчний оркестр на чолі з диригентом-маніяком дограє свої останні акорди на борту корабля, що тоне...
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ