Продаж землі слід негайно зупинити - буде катастрофа! - фермер Петро Ляхович

Григорій Давиденко 13.09.2023 1322

На зображенні може бути: 4 людини

   Фермери Петро Ляхович і Сергій Кутній (зліва направо) з воїнами 36-ї Окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білінського, яким привезли ємність для питної води

    Цьогорічні непрості погодні умови виявилися сприятливими для більшості агрокультур Степової зони. Фермери збирають хороші урожаї навіть у південно-східних краях Січеславщини, де через нестачу вологи намолоти зазвичай менші. Про щойно минулі та сучасні жнива, війну, патріотизм земляків та недружню політику ВР щодо селян України розповідає сьогодні «ФП» голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Межівського району Петро Ляхович:

  • Ранні зернові культури зібрали, озима пшениця вродила непогано, біля 40 центнерів з гектара. Але ту, що була на парах, поклала буря, часто йшли дощі. Там довелося помудрувати із косовицею, через це і більші втрати. До того ж зібрана пшениця переважно фуражна, а мала б бути хоча б другого класу.
  • Із реалізацією ранніх зернових ті ж давні, м’яко кажучи, негаразди?
  • І цього року проблеми ті самі. Немає ні ціни, ні попиту. Перекупи знову наживаються, а ми, фермери, страждаємо.  Ціни стрибають сильно. Різниця продажів – удвічі; в нас беруть тонну пшениці по 100 - 120 доларів, на азійських ринках вона вже йде по 300 і більше. Логістика ж не вартує  дорожче за товар, відтак виграють виключно перекупи. Тиждень тому соняшник ішов по 14 тисяч за тонну, сьогодні дають вже менше 10-ти.
  • А як урожайність ріпака, соняшника?
  • Ріпаком у нас займається небагато людей через складність косовиці. А соняшник дає по 25 – 30 центнерів з гектара, це для Межівського краю хороший урожай. Знову ж таки є поля із гарним на  вигляд соняхом, але насіннячко пустувате. Один із гібридів «сенгенти» чомусь згорів, чув це вже від трьох фермерів. Ще й буря недавно дещо пошкодила поля.
  • Петре Васильовичу, сад є Вашим давнім улюбленим заняттям. Чи порадував він цього року?
  • На жаль, сад приніс збитки. Коли був вибух у Павлограді, наступного дня у нас пішов дощ, одразу осипалися плоди і листя з яблунь. Лише деякі сорти яблунь вистояли, та їх пошкодила плодожерка. І тепер яблуки є, смачні, але з крапочками, віддаю їх безкоштовно воїнам ЗСУ. Трохи вродила лише черешня, будуть сливи.
  • Інколи були повідомлення про обстріл рашистами Новопавлівської, Межівської громад
  • Так, мали надію, що перші перемоги над окупантами, під Києвом та Харковом, наростатимуть, як снігова лавина. Сподівалися, що війна з ерефією до осені закінчиться, та не сталося. Нещодавно підписав і поширив у соцмережах петицію про звернення до президента США Байдена, аби продовжити дію ленд-лізу. Аби Штати поставляли нам зброю за цим законом у тому обсязі, що необхідний для хоча б для паритету нашого озброєння з ординським. Поки цього немає, на жаль, і по Межівщині було кілька «прильотів» від московитів. Крайній це удар по ФГ Сергія Синченка із Райполя, згорів склад, чимало зерна.
  • Петре Васильовичу, після відкритого нападу орди 24 лютого 2022 року Ви кілька місяців прослужили у Збройних силах України, до звільнення в запас за віком. Що, на Вашу думку, нам не вистачає для повної перемоги над загарбниками?
  • Перш за все необхідні сучасні літаки Ф – 16, аби нівелювати значну перевагу рашистів у повітрі. Іще потрібні дрони - у величезній кількості, ракети далекого радіусу дій, аби «загасити» їхні бомбардувальники і кораблі-ракетоносії, потрібна спецтехніка, снаряди, а не гроші. Критична маса бійців на фронті, спаяна спільними боями із ворогом, є, і в тилу також потрібна величезна єдність. Не повинно так бути, що одні і життя кладуть для перемоги, а невелика частка несправедливо жирує, грабує громадян.
  • Відомо, що із початку широкомасштабного вторгнення орди жителі Межівського району, як і інших країв Січеславщини, активно включилися до збору необхідного для передової…
  • Ми у Межівщині постійно допомагаємо фронту усім, чим можемо, особливо запчастинами, ремонтом автомобілів. Велика вдячність усім жителям Межівського району, причетним до волонтерства. Завжди підставляють плече фронту фермери Сергій Кутній, Володимир Бугай, Павло Скляренко, Павло Халемендик, Іван Кондратюк, моя родина долучається. Запити на передовій різні, нещодавно передали спеціальну діжку для питної води на три куби, раніше генератор тощо. Постійно особисто відвідую бійців свого підрозділу, які воюють на Запорізькому напрямку, інколи їду до 93-ї ОМБР «Холодний яр», де воює зять Петро Калетник. Тільки разом, згуртовані в міцний кулак, ми таки пхнемо цю нечисть за межі України.
  • Дійсно, зараз основна проблема – вибити зайд із нашої землі, домогтися репарацій від агресивної рф за всі руйнування, а ще Спецтрибуналу над воєнними злочинцями ерефії. А які із внутрішніх наших проблем Ви вважаєте основними?
  •  Про казнокрадство, котре слід негайно викорінити, ми вже говорили. Іще дуже важливо не забувати про прийдешнє 1 січня 2024 року, час у збільшених війною справах летить надто стрімко. Якщо не дослухаються до людей і ЗМІ, коли не зупинимо оці ганебні для держави зміни до закону про обіг земель, буде справжня катастрофа. Олігархи із Нового року моментально все скуплять, на себе та підставних осіб. А тоді повернути, «відмотати» назад – буде украй важко. Бо ми держава демократична, правова. Слід обмежити дію цього недолугого закону до завершення війни, це по-перше. По-друге, коли все втрясеться, аж тоді треба дивитися – чи буде користь із цього закону для людей? Чи сприймуть його селяни? По-третє, варто публічно обговорити його норми, адже за ними житиме вся велика селянська України, а не мале число теперішніх народних слуг, які переважно ніколи не працювали на землі чи з худобою, не жили в селах.
  • Вочевидь, навряд чи хто із селян вдруге довірить цим людям представляти власні інтереси в парламенті держави. Петре Васильовичу, яким Ви бачите політичне майбутнє України?
  • Однозначно наша держава з таким працьовитим, а у війні героїчним народом, із такими патріотичними дітьми матиме добре майбутнє. Проте і після перемоги над «божевільною бензоколонкою» добре життя мусимо зробити для себе самі. Тому ми, фермери України, разом із підприємцями, Спілкою пасічників, інтелігентами, свідомими працівниками різних професій розбудовуємо політичну партію «Сила єдності», яку очолює Анатолій Гайворонський. Я член Політради партії, засновуємо осередки партії в нашій і віх областях держави, особливо успішно в Київській, Волинській, Львівській, Одеській, Запорізькій областях. Чому важливо мати представництво «Сили єдності» у Верховній Раді? Та тому що інтереси селян і фермерів, окрім нас самих, більше ніхто не захищатиме, як показало життя! Для прикладу, коли років чотири тому наших фермерів Івана Клименка в Іванівці та Івана Кондратюка у Новопавлівці потужно атакували рейдери, то лише разом, за допомогою Фермерської Самооборони і усіх селян, ми змогли захистити землю і техніку їхніх господарств. Коли рейдерам добре «давати по зубах», аж до збройного опору, тоді вони тверезіють і відходять.
  • Юні волонтери з Межівщини збирають на генератор для захисників України | Межівський меридіан
  • Петре Васильовичу, Ви згадали про патріотизм дітей Вашого краю…
  • У нас неймовірні діти. Група віком від чотирьох до одинадцяти років, це Дмитрик Матюхін, Еля Паніотова, Діна та Каміла Семенюки, Марічка Ситниченко з квітня 2022 року щотижня, із допомогою власних родин, виготовляють різні вироби. І щосуботи приходять на базар, де їх продають, а виручені кошти, це в середньому від 5 до 10 тисяч гривень, передають на потреби ЗСУ. Кілька разів надавали кошти на наш збір, ця довіра дітей особливо зворушує. Одразу виставляю звіт у «Межівському меридіані» про їхнє використання. У нас багатюща країна, всього нам дав Бог щедро. Радію, вірую, молюся, що з такими надійними воїнами ЗСУ, із потужним тилом, де є такі свідомі маленькі діти, іще одна дитяча група трудиться волонтерами у Межовій – Україна буде процвітати. Обов’язково після війни буде злет, лише б ця дика орда швидше відчепилася від нас.
  •  Дякую за цікаву розмову, хай збудуться Ваші мрії, Петре Васильовичу!
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ