Стан українського агроекспорту основними видами транспорту
Експорт сільськогосподарської продукції автомобільним транспортом станом на 18.03 склав 211 тис. тонн. Це на 44 тисячі тонн менше, ніж у лютому за аналогічний період. Повідомили в SPIKE BROKERS.
Зазначається, що основну частку експорту автомобільним транспортом у березні не змінює олія соняшникова – 35 тис. тонн, цукор – 27 тис. тонн та м'ясо птиці – 14 тис. тонн.
Спостерігається збільшення обсягів автоперевезень через кордон з Молдовою та стабільність обсягів перевезень через кордони з Угорщиною, Румунією та Словаччиною, що компенсує зниження пропускної здатності кордону з Польшею. Перехід агроринку в період міжсезоння суттєво знизив обсяг замовлень зі сторони аграріїв. Ставки фрахту внутрішнього та перевезення в напрямку Європи знизилися до 10% порівняно з минулим тижнем.
Щоденні темпи експортних відвантажень залізничним транспортом через західні кордони України в березні тримаються на рівні 313 вагонів на добу. Фіксується незначне збільшення обсягів передачі зернових вантажів на кордонах з Польщею, Словаччиною та Угорщиною, а також зменшення обсягів передачі з Румунією.
Ставки фрахту до Північної Італії з Чопу в період березень-травень вже знизилися до 45-50€ за тонну. Значне покриття попиту в Європі на найближчі 3 місяці не дозволяє трейдерам навіть за таких рівнів фрахтових ставок збільшити товаропотік через західні кордони. "Сухі порти" на західному кордоні почали знижувати комплексні ставки перевалок до рівня 15-16€ за тонну.
Темпи відвантаження в напрямку морських портів тримаються на стабільному рівні. Середньодобова кількість вагонів, що рухаються в напрямку українських портів Чорного моря, зросла з 6200 до 7288 вагонів. Середньодобовий показник вивантаження вагонів в портах Великої Одеси в березні склав 1428 вагонів на добу. Ставки фрахту внутрішнього залізничного перевезення по Україні залишаються на міжсезонному мінімумі. В той же час на період квітень-травень очікується додаткове незначне зниження ставок в напрямку портів.
За інформацією від заступника Міністра інфраструктури України Юрія Васькова, український морський коридор почав працювати цілодобово. Станом на 15.03 агроекспорт водним транспортом склав 2.9 млн тонн, порівняно з 3.2 млн. тоннами у лютому за аналогічний період.
Зменшення залишків зернових та олійних культур буде сповільнювати темпи експортних відвантажень морським транспортом в кінці сезону. Ставки морського та річкового фрахту почали знижуватися через очікуване сезонне зменшення експортних відвантажень у наступних місяцях.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я