Стан українського агроекспорту основними видами транспорту

За матеріалами інтернет-видань 27.03.2024 409
Стан українського агроекспорту основними видами транспорту

Станом на  25.03 агроекспорт автомобільним транспортом становить 297 тис. тонн збіжжя. Це на 34 тисячі тонн менше за відповідний період лютого. Повідомляє SPIKE BROKERS.

Аналітики видання зазначають, що у березні основну частку експорту складає олія соняшникова – 50 тис. тонн, цукор – 37 тис. тонн та м'ясо птиці – 20 тис. тонн.
Середній показник пропуску агропродукції через прикордонні пункти на добу в березні склав: 3170 тонн через кордон з Молдовою; 1183 тонн з Польшею; 3605 тонн з Румунією; 1020 тонн з Словаччиною; 2933 тонн з Угорщиною.
Ставки фрахту в напрямку Європи продовжили зниження до рівня міжсезонного мінімуму. Деякі оператори автомобілів повідомляють про простій автомобілів без замовлення.
Вартість перевезення по Україні залишилася без змін. Фактори девальвації гривні та підвищення вартості імпортного палива зупинили тенденцію зниження вартості перевезення.

 Темпи експортних відвантажень залізничним транспортом через західні кордони України у березні залишилися майже незмінними на рівні 317 вагонів на добу. Зростає частка експортних відвантажень з України європейськими потягами.

Через кордон з Польщею в середньому за березень було здано 75.09 вагонів на добу, в тому числі передачу по "євро" колії 1435 мм - 61.08 вагонів на добу. Через румунський кордон 70.08 вагонів на добу, в тому числі по "євро" колії 1435 мм - 54.0 вагонів на добу. Кордоном з Угорщиною пройшло - 39.38 вагонів на добу, включаючи по "євро" колії 1435 мм - 33.42 вагонів на добу. Через кордон зі Словаччиною було - 45.59 вагонів на добу, включаючи по "євро" колії 1435 мм - 31.54 вагонів на добу. Ставки фрахту до Північної Італії з Чопу в період березень-травень залишаються в межах 45-50€ за тонну. Відвантаження залізничним транспортом в напрямку морських портів України зменшилося за останній тиждень. Середньодобова кількість вагонів, що рухаються в напрямку українських портів Чорного моря, скоротилася з 7288 до 7063 вагонів. Середньодобовий показник вивантаження вагонів в портах Великої Одеси у березні також зменшився до 1413 вагонів на добу. Ставки фрахту внутрішнього залізничного перевезення по Україні залишаються на рівні міжсезонного мінімуму.

Активні обстріли України, зокрема півдня, зі сторони росії минулого тижня призвели до перерв у експортних відвантаженнях та зменшення темпів експорту водним транспортом. Ставки морського фрахту залишилися стабільними порівняно з минулим тижнем. Спостерігається зменшення обсягів вантажів у квітні та травні, що може вплинути на коригування ставок. Ставки фрахту з річкових портів Дунаю до Констанції зросли до рівня 20-25€ за тонну.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ