Будьте здорові!
Відомий український письменник Мирослав Дочинець із Закарпаття продовжує нам надавати рецепти здоров'я у своїй книзі "Вік і лік. Рецепти на всяку оздоровчу потребу від карпатського знатника Андрія Ворона":
- При підвищеному тиску треба забути про свинину і смалець, уникати соління, гострих приправ, печива та солодощів. Не досолювати за столом. Дві третини спожитого повинні бути городина і садовина.
Полюбіть ягоди калини. Бажано з медом – дві склянки меду на літр ягід.
- Посадити в саду абрикосове дерево, а краще два. Щодня з’їдати хоча би 5 абрикосів, свіжих чи сушених.
Завести садок і поратися в ньому цілий рік. Якщо не виходить, то багато ходити. Прогулянки вдвічі корисніші, якщо повсякчас змінювати маршрут.
- Знаходити в день «мовчальну годину».
Знайти пів години, щоби обстукати кінчиками пальців і кулаками все тіло, в тому числі й обличчя та голову. Бажано оголеному.
- Не забувайте про цитрину і цитриновий сік. А якщо вони не доступні, то згодиться й лимонна кислота для підкислення питва.
Не їжте більше 4 яєць на тиждень.
- Якщо нагло підстрибнув тиск, треба зручно всістися і дихати сповільнено: після кожного вдиху і видиху трішки затримувати повітря. Занурити ноги в гарячу воду. За чотири хвилини кров’яний тиск знизиться.
Пити настій свіжої зелені кропу.
При пониженому тиску випити склянку води з дрібкою солі або чашку кави з цукром.
- Прилягти, піднявши на 15 хвилин ноги догори, а голову опустити вниз.
Тиск понизять кислі фруктові напої.
- Головний біль зніме відвар кмину та фенхелю. А також чаї з додаванням кардамону, гвоздики, кориці.
М’яко розтирати шию знизу доверху.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я