90% господарств Херсонщини зруйновано, але податки для аграріїв не змінилися
Херсонська обл. нині перебуває в однакових податкових умовах із рештою України. Але 90% господарств після деокупації розбиті. На правому березі Херсонщини не залишилося жодного цілого елеватора чи складу. З технікою — аналогічно: що росіяни не вивезли, те знищили.
Про це в інтерв'ю Kurkul.com розповів голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Херсонської області Олександр Гордієнко, пише видання Superagronom.com.
У середу, 3 липня, відбувся круглий стіл за участі Міністра агрополітики та продовольства Віталія Коваля. Олександр Гордієнко був на зустірічі. Вільних коштів на допомогу немає. Міністр сказав, що працюватимуть програми, вже закладені в бюджет: 1000 грн дотацій на 1 га посіяного.
«Я їхав до Києва полями Дніпровщини, Черкащини, Київщини — там ситуація на полях задовільна. Загалом по Україні врожай буде, а на Херсонщині він — кратний нулю. Залишається лише 1000 грн/га від держави. Але цих коштів не вистачить. Ми просили хоча б по 10 000 грн/га тим, хто офіційно задекларував засіяні поля. Вони все одно не покриють витрат. У середньому вартість посівної — 20 000 грн/га. Але ця допомога потрібна хоча б для того, щоб провести посівну озимих наступного року. Через посуху ми навіть не зібрали насіння для повторного засіву».
Олександр Гордієнко - голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Херсонської області
Як зазначив Гордієнко, кредитування за програмою «5-7-9%» на Херсонщині нереальне — потрібні гарантії, застави. А що заставляти, коли вся техніка розбита або викрадена? Аналогічна ситуація зі страхуванням полів.
«У міністерстві сказали, що коштів немає, бо все йде на оборону. Міністр пообіцяв, що працюватиме над цим, можливо — через міжнародні програми. Насправді, якщо порахувати — це не такі великі гроші. Навіть 55 000 га по 10 000 грн — це 550 млн грн. Для держави це не критична сума. Але збережемо господарства — кошти повернуться у вигляді податків. Як варіант, можна перерозподілити кошти з регіонів, де ситуація не така критична».
Олександр Гордієнко - голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Херсонської області
На правому березі Херсонщини 80% господарств відновили роботу. Але, звісно, не в повному обсязі зембанку. Цей рік може значно скоротити їхню кількість.
«Думаю, понад 90% господарств постраждають — залежно від того, у кого яка «жирова подушка» залишилась. Але після трьох років роботи в таких умовах більшість уже не має заощаджень, тож відсіється багато».
Олександр Гордієнко - голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Херсонської області
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що росіяни знищують техніку і посіви на Херсонщині, але фермери змушені сплачувати податки.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я