А тим часом в Україні викрили корупцію в оборонці на 246 мільйонів гривень

За матеріалами інтернет-видань 19.02.2025 210

Ексзаступник глави Генштабу та ексначальник військ зв'язку отримали підозри

 Особисті фінанси 19.02.2025

Високопосадовці Збройних сил України організували масштабну корупційну схему, яка завдала держбюджету 246 млн гривень збитків. Гроші були вкрадені на розробці автоматизованої системи Центру оперативного керівництва ЗСУ "ДЗВІН".

Як повідомили в Національному антикорупційному бюро України (НАБУ), чотирьом підозрюваним повідомили про підозри у порушенні ч. 5 ст. 191 КК України. За даними журналіста Олега Новікова, йдеться про колишнього заступника начальника Генштабу ЗСУ Радіона Тимошенка та ексначальника військ зв'язку ЗСУ Володимира Рапка. Серед інших підозрюваних:

  • ексначальник Управління розвитку автоматизації Генерального штабу ЗСУ, полковник;
  • директор приватного товариства – головний виконавець контракту.

Контракт на розробку системи "Дзвін" Міністерство оборони уклало з комерційною компанією у 2016 році. Як з’ясувалося, компанія не мала досвіду створення програмного забезпечення, тому за 4 роки розробки технічне завдання змінювали 13 разів. В результаті вартість роботи зросла на 300 мільйонів гривень. Зокрема кількість дослідних зразків системи необгрунтовано збільшили з 4 до 12, що спричинило додаткові витрати на коригування документації – 115 мільйонів гривень.

"Розроблена система зовсім не відповідала технічному завданню: від несумісності з протоколами НАТО до відсутності інтеграції з іншими військовими системами. Ба більше, частина програмного забезпечення взагалі не використовується. Із закладених 200 інформаційно-розрахункових задач насправді реалізували усього 10", – повідомили в НАБУ.

Окрім того, підозрювані намагалися завадити слідству: приховували ключову документацію щодо фінансування та розробки проєкту, а після початку розслідування вони пришвидшили роботу і безкоштовно модернізували систему, аби зробити її більш схожою на початковий задум. Але в архітектурі системи "ДЗВІН" були допущені фундаментальні помилки, тому її доопрацювання є неможливим.

Та навіть попри очевидні недоліки, наприкінці 2022 року систему "ДЗВІН" офіційно прийняли на озброєння ЗСУ, а у 2024-му на неї навіть планували виділити додаткове фінансування. Тобто може йти мова про спробу продовжити корупційні зловживання.

Як вже повідомляв OBOZ.UA, торік колишнього директора державного підприємства оборонно-промислового комплексу запідозрили у створенні масштабної корупційної схеми та у розтраті 36 млн гривень з бюджету. Він разом з іншими фігурантами удавав постачання компонентів для використання у бойових літаках.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ