Байден приїде до Європи, НАТО перегляне стосунки з агресивною рф

За матеріалами інтернет-видань 14.10.2024 132
   Демократия важнее личных амбиций». Байден объяснил, почему ...

   Американський президент Д. Байден збирається до Європи, але засідання у форматі "Рамштайн", швидше за все, не буде. Відносини у таборі демократів – між Білим домом і штабом віцепрезидентки США Камали Гарріс – стають все більш напруженими напередодні президентських виборів. 

   Тим часом кандидат в президенти від республіканців Дональд Трамп у ключових штатах має перевагу у вирішенні війни в Україні. Спікер Палати представників Майк Джонсон каже, що у разі перемоги на виборах республіканець зателефонує путіну щодо війни в України і скаже: "годі". 

   А ще – виробництво зброї за підтримки Заходу, передвиборчі кампанії у Європі і "штрафні" атаки на опозицію, підготовка до стримування можливих загроз. 

  Про все важливе і цікаве за вихідні, 12 та 13 жовтня, – в дайджесті "Європейської правди".

              Байден їде до Європи

   Президент США Джо Байден наступного тижня хоче здійснити візит до Німеччини, який був відкладений через ураган "Мілтон".

   За даними видання Spiegel, офіційні зустрічі з президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром і канцлером Олафом Шольцом заплановані на п'ятницю, 18 жовтня.

Слід додати, що на 17-18 жовтня запланована зустріч міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі. 

   У матеріалі Spiegel йдеться, що візит американського президента, найімовірніше, буде присвячений тим самим політичним питанням, насамперед подальшим діям західних союзників України та війні на Близькому Сході.

   Німецький телеканал ZDF повідомляє, що засідання контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн") за участю лідерів країн взагалі не відбудеться.

   Водночас підтвердження цієї інформації з інших джерел наразі немає.

   Як зазначив журналіст ZDF Ельмар Тевессен, подальші рішення у форматі "Рамштайн", найімовірніше, будуть ухвалювати лише після результатів президентських виборів у США.

   Нагадаємо, 12 жовтня Джо Байден мав головувати на засіданні на рівні лідерів країн та урядів контактної групи з питань допомоги Україні – формату "Рамштайн". Однак через наближення урагану "Мілтон" до узбережжя Флориди він скасував свою поїздку до Європи.

   Пізніше стало відомо, що засідання "Рамштайну"  відкладають на поки не визначену дату.

   Про причини цього "Європейська правда" розповідає у відео: Чому скасували "Рамштайн" і що буде з "планом перемоги" Зеленського.

   До речі, у США анонсували початок масштабного перегляду відносин НАТО з росією.

  Як повідомив посадовець США виданню Politico, у НАТО вже кілька місяців тривають непублічні обговорення стосовно офіційного визначення відносин із москвою, а зустріч глав Міноборони в Брюсселі наступного тижня стане першою офіційною нагодою продовжити ці дискусії.

   Серед питань, які обговорять держави НАТО, він згадав майбутнє Основоположного акта НАТО-росія, підписаного у 1997 році. Цей документ фактично продовжує діяти, хоча в окремих країнах заявляли, що повномасштабне вторгнення 2022 року зробило його фактично недійсним.

   Перегляд відносин Альянсу з москвою був схвалений лідерами держав НАТО на саміті у Вашингтоні в липні 2024 року. Очікується, що нова стратегія стосовно агресивної росії буде затверджена на саміті в Гаазі у червні 2025-го.

    Трамп телефоном завершить війну?

   Спікер Палати представників США республіканець Майк Джонсон "не має бажання" далі фінансувати Україну.

   Він висловив сподівання, що на президентських виборах переможе Дональд Трамп, який "покладе край" війні в Україні, тому схвалення подальшої допомоги їй не буде потрібне.

   "Якщо (на виборах. – Ред.) переможе Трамп, то, я вірю, він справді зможе покласти край цьому конфлікту. Я справді вірю в це. Я думаю, що він зателефонує путіну і скаже йому: годі", – додав спікер Палати представників.

   Слід, однак, зауважити, що Дональд Трамп і його команда популісти.

   Опитування The Wall Street Journal показало, що у ключових штатах віддають перевагу Трампу у вирішенні війни в Україні.

   Під час опитування у семи ключових штатах 50% виборців заявили, що Трамп краще впорається з повномасштабною російською війною в Україні, тоді як Гарріс віддали перевагу 39% респондентів.

   Нещодавно представники американської розвідки заявили, що росія, Іран і Китай продовжують нести відповідальність за більшість спроб впливу на американських виборців.

   Разом з тим вони мають різні уподобання щодо переможця в американських виборах: рф зацікавлена в перемозі Трампа, Іран – в Гарріс.

   У зв’язку з цим команда кандидата Трампа в останні тижні президентських перегонів у США запросила для нього військовий літак, розширення обмежень для польотів над його резиденціями та встановлення куленепробивних скляних щитів у місцях його виступів.

   Президент США Джо Байден заявив, що наказав своїй адміністрації надати все, що потрібно для убезпечення кандидата у американські лідери від Республіканської партії Дональда Трампа, але "за умови, що він не попросить винищувачі F-15".

   До речі, відносини між штабом віцепрезидентки США Камали Гарріс і Білим домом в останні тижні стають все більш напруженими з наближенням президентських виборів.

   У матеріалі Axios йдеться, що команда Байдена хоче перемоги в президентських виборах його колеги по партії Камали Гарріс на виборах, однак деякі помічники нинішнього президента все ще звикають до другорядних ролей у передвиборчій кампанії.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ