Данило Новиков був найкращим напарником, геніальним пілотом БпЛА...

За матеріалами інтернет-видань 11.01.2025 112
Немає опису світлини.
  Позавчора минуло 40 днів, як загинув мій друг і напарник Даня. Данило Новиков.
Дані 21 рік. І він геніальний пілот.
   Леся Ганжа, військовослужбовець ЗСУ, сторінка ФБ.
   Напарниками ми стали майже випадково: у квітні ми обидва перевелися в один підрозділ. У мене була задача запустити FPV, і мені треба було вибрати напарника. Це не така проста задача в підрозділі, де всі давно і всі розділені на екіпажі. Він приїхав через кілька днів після мене, і тоді я просто підійшла до нього і спитала: Будеш зі мною літати на FPV? Він сказав "Буду", - і ми полетіли.
   Я вчилася літати на FPV навіть не тижні, мені давалося дуже складно - в цьому ділі серйозну роль грає вік і швидкість реакції. Даня один день політав на симуляторі, на другий я йому дала дрон - і він уже літав. Ще через кілька днів підучував мене. "Тобі не дошкуляє, що твій учень переріс свого вчителя?" - мені й таке казали. Мені не дошкуляло. Йому теж.
   Даня - це був для мене дуже вимолений друг. Я мріяла, щоб у мене на війні був друг. Бо війна, крім усього іншого, це ще й почуття тотальної самотності.
   Я вже якось писала, що коли у тебе на війні з'являється справжній напарник, то, вважай, ти виграв джекпот. Напарник - це навіть важливіше, ніж командир. Бо командир тебе посилає в ж.., а напарник - це той, з ким ти маєш в цю ж... сходити, виконати завдання і повернутися. І немає іншої людини, якій ти під час цього походу віриш більше і за життя якої переживаєш більше. І точно знаєш: що він так само вірить тобі. І переживає за тебе. Бо ніхто за тебе не переживає, крім рідних.
   Коли ми ходили на роботу, Данька мене вічно тролив. То співав дурним голосом "Лееееся, Леееся...", то казав: "Ну що, втомилася? Давай твій автомат понесу".
- Даня, відчепися, я солдат.
    Він сміявся:
- Дяня, відцепися, я сольдять...
   "Солдатик", - казав він, тягнув на собі все обладнання, сварився, якщо я зарано виймала накольник з бомбочки, підбирав мої загублені телефони, ключі та все на світі, що тільки можна загубити.
Немає опису світлини.
   Я вважала, що Дані не пощастило з напарником - на війні ніхто не хоче дружити з "дівчинкою", бо тут би за себе вивезти, а ще їй поможи - і реально треба помагати. Я мучилася від того, що я "бєсполєзноє существо", а Даня перелічував, що я зробила. Виходило, що не так і мало.
   З Данею все було круто не тільки в роботі, а й в солдатському побуті. В нашому першому домі - їх потім було 6, шість переїздів за пів року - він зібрав з постріляних сонячних панелей мініелектростанцію. Це така розкіш - розмовляти у дворі, не перекрикуючи генератор. Та й просто розкіш.
   Він після роботи розважався тим, що міг робити проводку в домі, лагодити бойлер чи міняти масло в генераторі. Людям, які розслабляються інакше, це не завжди подобалося.
    Так все і почалося.
   З якогось побутового конфлікту.
   Хтось накатав на Даню заяву, кому треба, що він буцімто "зливає позиції". Його возили в контррозвідку, перевіряли на поліграфі, ставили питання. Потім, та людина, що його перевіряла, сказала: "Кому ж ти так насолив, хлопче? Іди воюй".
   Але воювати не виходило. Конфлікт набирав обертів. Я була певна, що всі ці комунальні чвари - це якась фігня. Зрештою, хай ми погані люди у ваших очах, але ж ми влучаємо в мсклів, від роботи не відмовляємося. Ми себе в роботі покажемо - і все буде гуд.
   Я була наївна, це не так - всім пофіг, як ти працюєш, головне, як ти... усєрдно комунікуєш.
   Нам ставили поспіль дві зміни - нічну і FPV, ми не відмовлялися. Нам було в кайф.
Я пам'ятаю, як ми йдемо після роботи - з FPV ми літали з самої-пресамої лінії: і щоб поближче підібратися, щоб сигнал не відвалився, і щоб над нашими не летіти з небезпечним вантажем, - не дай боже що.
   І от ідемо ми після роботи, вже пройшли посічену посадку, і дурне відкрите поле, і я кажу: Як же я люблю нашу роботу...
   Як зурочила.
   Далі все пішло не так.
Даню вигнали, я сказала, що ми напарники. "Даня косячить, а ти за нього руку тягнеш. Дивись, він так до тюрми докосячиться", - казав мені командир.
...Ми довго переводилися - не виходило, намагалися поїхати на навчання - не пускали, зрештою, ми опинилися в сусідньому батальйоні. Нас туди вмовляли перейти, обіцяли, будете працювати. А нам це "будете працювати" - як дітей цукеркою поманили.
   Ми приїхали, одразу сконтактувалися з аеророзвідкою, намітили перші цілі, підготували обладнання. На наступний день нам сказали, що нам немає дозволу на польоти, чекайте. І через день чекайте. І через тиждень.
   Дані згадували ту справу і дивилися косо.
   З жовтня нам так і не дозволили полетіти, а коли перекинули під Бахмут, то послали на штурм. Точніше послали Даню, але я сказала, що ми напарники.
   По дорозі нас накрили артою, мене відправили супроводити 300-го - пожаліли. А Даня штурмував. Потім хлопці сказали, що красавчик, працював круто.
   На ранок прилетіли FPV, багато. Данька ще сміявся, збирав їх, казав, що перепаяє і пдрам поверне з подарунками.
   Кажуть, останніми словами Дані були: "О! FPV-дрон летить". Він влетів йому в голову і зніс пів черепа...
   Коли почалася війна, Дані було 19 і він працював в Бельгії, навіть збирався там лишатися - і робота гарна, і машина службова, і соцпакет. Не лишився. Повернувся воювати за Україну. Його не хотіли призивати в Полтаві, бо Даня студент стаціонара в академвідпустці, тоді він поїхав в Бахмутський військкомат (літо 2022) і призвався там.
   В нього два поранення - в Зайцевому і в Бахмуті.
   Батько у Данила Новикова - військовий лікар, кілька днів тому йому виповнилося 60, Даня ще влітку купив йому машину - щоб на ювілей і на дембель. У Даніної мами остання стадія раку. Ми їй не говоримо. Вона зараз в лікарні - добрі люди в Полтаві помогли покласти.
   Про те, що його нема, я дізналася по рації. '"Хто лишився на позиції?" - "Двохсоті" - "Хто 200?" - "Даня і ..."... Світ зупинився.
   Його тіло там, у них. Він вважається зниклим безвісти. Але наш Даня ні в якій безвісті не зникав, він загинув при виконанні бойового завдання. Його батько теж так вважає, і ми готуємося до суду, поки є 5 живих свідків його загибелі.
                                                    ×××
   Якби не війна, то я не певна, що ми би подружилися - ми би навіть не зустрілися. Я так думаю.
   Ми були такою кумедною парочкою - тітка і піонер. Про нас багато пліткували, бо армія - це місце, де багато пліткують.
   Нам було погано. Але нам було добре. Ми були щасливими людьми в пеклі.
Я би мала написати цей пост раніше, але не могла...
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ