Державний земельний кадастр запрацював для 25 громад Донеччини
Як повідомив Департамент агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА, в Донеччині почав працювати Державний земельний кадастр. Жителі можуть оформити спадщину на землю чи продати свою земельну ділянку.
За словами начальниці управління земельних відносин, водних ресурсів, економіки та інвестицій Донецької ОВА Олени Рибакової, електронний кадастр працює для 25 громад, ці території Міністерство з питань реінтеграції віднесло до категорії "можливі бойові дії". Наразі працюють вісім кадастрових реєстраторів.
"Якщо у когось є потреба в оформленні спадщини або якихось інших цивільно-правових угод, то така можливість є. Вся документація, яка розробляється для реєстрації земельних ділянок, для поділу ділянок у разі розподілу спадщини, реєструється екстериторіально. Землевласник сканує, закидує через електронний кабінет — і вона попадає до будь-якого реєстратора на території України. Протягом певного терміну отримуєш результат цієї послуги — витяг з державного кадастру", — пояснила Олена Рибакова.
Ті громади та ЦНАПи, які мали доступ до кадастру, можуть відновити доступ, подавши документи до Державного земельного кадастру України.
Фахівчиня додала, що в Україні призупинена приватизація і заборонена безоплатна передача ділянок, які є державною власністю. У більшості громад утворені військові адміністрації, які мають обмежені повноваження при розгляді земельних питань.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я