«Дніпрохліб» перевіряв дотримання рецептури хлібозаводами Дніпропетровщини
Асоціація Акціонерних Товариств «Дніпрохліб» наприкінці березня на засіданні дегустаційної комісії затверджувала
рецептуру продукції хлібозаводів Дніпропетровщини. Це ТОВ «Дніпровський хлібозавод №5», ТОВ «Криворізький хлібозавод №1», ТОВ ВКФ «Марганецький хлібозавод», ПрАТ «Нікопольський Хлібокомбінат».
Було розглянуто хлібобулочні вироби, а саме
- хліб подовий -13 найменувань,
- хліб формовий – 9 найменувань,
- здобні вироби - 15 найменувань,
- кондитерські вироби – 8 найменувань.
Учасники засідання зазначили, зокрема, що у хлібопекарській промисловості всі хлібобулочні вироби об'єднують у сім основних груп: хлібні вироби; булочні вироби;здобні вироби;бубликові вироби; сухарні вироби; пироги, пиріжки, пончики; дієтичні хлібні вироби.
Хлібом прийнято називати окремий виріб, маса якого 500г та більше.
Хліб класифікують:
- за видом борошна: пшеничний, житній, житньо-пшеничний;
- залежно від сорту борошна: наприклад, житній хліб – з оббивного, обдирного і сіяного борошна; пшеничний – з борошна вищого, 1-го і 2-го сортів; житньо-пшеничний - із пшенично-житнього оббивного і житнього обдирного та пшеничного 2-го сорту;
- залежно від рецептури: простий – що випікається лише з основної сировини (вода, борошно, дріжджі, сіль); покращений – який містить у рецептурі, крім основної сировини, патоку, цукор, молоко, жир, прянощі, солод;
молочні продукти; дієтичний – призначений для лікувально-профілактичного харчування.
- залежно від способу випікання: формовий (цеглиноподібної форми) і подовий (круглої, овальної, довгасто-овальної форми);
- за способом відпуску покупцям: ваговий і поштучний.
Булочні вироби– це штучні вироби різноманітної форми масою 500г і менше, випечені з пшеничного тіста: батони, плетені вироби (хали і плетінки, масою 500г), булки (круглі або овальні, масою 200-500г), сайки (схожі на булки, але без бокових скоринок – 200г) тощо.
Здобні вироби – такі, що містять за рецептурою понад 10% жиру, яєць, цукру (здоби): калачі, булочки-дрібниця, підковки, гребінці з маком, повидлом ( масою 100-200г), аматорські вироби тощо.
Відомо, що споживання хлібних виробів, згідно з фізіологічними нормами, має становити 123,5 кг на людину на рік.
Хліб на 30% забезпечує людину калоріями, він є основним джерелом вуглеводів і рослинного білка, вітамінів, харчових волокон і мінеральних речовин, - вважають експерти.
Основними компонентами для приготування хліба є борошно, вода, дріжджі і сіль. Для поліпшення харчових якостей використовують різні харчові, смакові, ароматичні та інші добавки.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я