Європейська Бізнес Асоціація просить на період воєнного часу в Україні припинити блокування податкових накладних

За матеріалами інтернет-видань 08.03.2023 407
Європейська Бізнес Асоціація просить на період воєнного часу в Україні припинити блокування податкових накладних
За період повномасштабної війни  близько 40% підприємців України зазнали прямих втрат від бойових дій, не рахуючи непрямі збитки. Повідомляє European Business Association.
Зазначається, що  бізнес розуміє, наскільки в складних умовах опинилась держава, наскільки серйозними є втрати і великими потреби для фінансування війни, але країна має забезпечити базові умови для роботи, а саме сервісність, чесність та прозорість роботи державних органів.
На жаль, деякі напрямки роботи, зокрема, податковий,  просто гальмують розвиток бізнесу. Так, з моменту як в країні відновив функціонування Реєстр податкових накладних (27 травня 2022 року) питання їх реєстрації та, загалом, відшкодування ПДВ постійно залишається проблемним. Більшість податкових накладних, що були заблоковані протягом жовтня 2022 року, на жаль, не змогли бути оскаржені в адміністративному порядку, і компанії будуть змушені звертатись до суду, де, на жаль, розгляд справ може тривати роками. Ну а обігові кошти компаній буде до тих пір заблоковано. Обіцяне автоматичне розблокування на підставі таблиць інформації не працює на практиці. Система реєстрації і алгоритм розблокування накладних створені так, щоб на кожному етапі ручне втручання могло завадити автоматичній роботі системи та створити умови для подвійної сплати податків для наповнення бюджету країни.
Водночас, протягом усього періоду воєнного стану компанії повідомляють про отримання запитів від регіональних підрозділів Державна податкова служба України надати пояснення щодо задекларованих збитків компанії. І особливо зухвало звучить завчена податківцями фраза, що «війна то не причина декларувати збитки…».
Компаніям відмовляють у прийнятті річної звітності у разі, якщо компанія задекларувала своє право на пільги по чотирьох видах податків (земельний, орендна плата за землю державної та комунальної власності, екологічний, майновий) на територіях, які були окуповані чи на них велись активні бойові дії.
Також з незрозумілих причин податківці відмовляють прозорим компаніям у праві скористатись діючими нормами Податкового кодексу щодо неможливості подання звітності чи відсутності первинних документів через втрату таких внаслідок активних бойових дій чи окупації.
Водночас, є і прикрі випадки, пов’язані з мобілізацією ключового персоналу. До прикладу, коли на малому підприємстві мобілізовано директора і одного з двох працівників і саме в цей період Податкова починає блокувати податкові накладні за недостатню кількість працівників. Пояснення від бізнесу до уваги, на жаль, не беруться, а рекомендацією є – звертатись до суду, знаючи що це дуже тривала в часі та дороговартісна процедура доведення справедливості.
При цьому, вимоги при проведенні камеральних чи невиїзних перевірок стають все більш жорсткими – за відсутності повноцінних умов для роботи для бізнесу в деяких регіонах (відсутність електроенергії, інтернету та безпечних умов існування) податкова просить в стислі терміни (наприклад, 1 робочий день) надати величезні обсяги документів, в тому числі, і первинних.
На переконання прозорого бізнесу, постійне збільшення тиску на білий бізнес з боку контролюючих органів в період війни є абсолютно недоречним! Тож спільнота просить переглянути такі підходи до роботи з прозорим бізнесом і звертається до Кабінет Міністрів України, Офіс Президента України з проханням посприяти у захисті законних прав та інтересів представників бізнесу.
Водночас, European Business Association закликає негайно затвердити перелік окупованих територій та територій на яких ведуться \велися активні бойові дії для цілей застосування податкових пільг бізнесом (адже затверджений Мінреінтеграції перелік, за офіційною позицією Міністерство фінансів України та Державна податкова служба України визначає території для надання суто соціальних пільг населенню). Крім того, Асоціація просить припинити блокування податкових накладних на період воєнного часу – адже ситуація, за якої компанія хоче зареєструвати свої податкові зобов’язання і сплатити податки, а податкова система при цьому блокує цю діяльність виглядає вкрай дивно.
 

Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ