Євросоюз пообіцяв збільшити квоти на імпорт окремих видів агропродукції з України
Київ та Брюссель домовилися про перегляд угоди про вільну торгівлю, яка є частиною ширшої угоди про асоціацію України, - повідомив єврокомісар по торгівлі Марош Шевчович.
Частину товарів звільнять від мита, а інші поділять на категорії – для «менш чутливих» продуктів квоти підвищать більше, а для «більш чутливих» (таких як цукор, м’ясо птиці, яйця, пшениця, кукурудза, мед, сухе знежирене молоко, солод, глютен, вівсянка та ячмінний булгур) – помірніше.
Для останньої категорії продуктів будуть застосовуватись запобіжні механізми, які захищатимуть внутрішній ринок ЄС, якщо імпорт з України буде загрожувати дестабілізації економіки всього Союзу або окремих країн - членів.
Для молочних продуктів, зокрема сухого молока та йогуртів, а також для грибів та виноградного соку обмеження будуть скасовані повністю.
В свою чергу, Україна зобов’язалася значно збільшити квоти на імпорт з ЄС свинини, курятини та цукру, а також знизити або скасувати додаткові мита для окремих країн.
Крім того, до 2028 року Україна повинна привести стандарти сільськогосподарського виробництва у відповідність до європейських, зокрема в розділах умов утримування тварин та використання пестицидів.
Остаточний варіант угоди має погодити Рада ЄС, три члени якої (Угорщина, Польща та Словаччина) ввели та досі не зняли одностороннє ембарго на українську агропродукцію.
Загалом агробізнес України задоволений новою угодою, хоча є окремі питання, зокрема до застосування механізму «запобіжних заходів», які можуть стати «політичним свавіллям», вважає аналітик Європейського політичного центру в Брюсселі Світлана Таран.
Також українське фермерське лобі здивоване вимогою Єврокомісії щодо зміни стандартів виробництва, оскільки вона має призвести до вільного доступу на внутрішній ринок ЄС, а про це мова поки не йде.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я