«Такої складної, за погодними умовами, весни ще не було», - фермер Петро Ляхович

Григорій Давиденко 18.05.2023 391

  

   Кожна нова весна, за визначенням досвідчених хліборобів, має свої особливості. А у нинішньої їх - із великими дощами і тривалими холодами - аж із надлишком. І пасічники нарікають: бджолосім’ї довелося годувати два місяці поспіль, і в квітні, і навіть у травні, коли раніше однієї весняної підгодівлі було достатньо. Про крутий норов цієї весни голова Межівської районної Асоціації фермерів та приватних землевласників України Петро Ляхович (на фото з онукою) пізно ввечері 17 травня повідомив читачам «Фермера Придніпров’я» телефоном наступне:

- Загалом ця весна дещо схожа на торішню – затяжну й холодну, але ж не стільки опадів було! Після квітневих рясних дощів та травневих холодів сприятлива для широкомасштабних польових робіт погода настала лише наприкінці першої декади травня. Відтак усе доводиться робити одночасно, тому сівба тугенько йде. Дощі та холод допомогли рости лише бур’янам, ті завдали великої шкоди. На поле ніяк було заїхати ні з культиватором, ні з чимось іншим. Говорив оце з побратимами, всі погодилися, трохи відстаємо із сівбою. Та за два-три дні впораємося, зараз погода підходяща, дає працювати.

   Незвичайність нинішньої весни Петро Васильович зауважує і у строках цвітіння плодових дерев. «Раніше після того, як зацвіли абрикоси, днів за десять починали цвісти яблуні. Цього року яблуні після абрикос зацвіли набагато пізніше. До того ж торік більшість цвіту пішла в гілку, урожаю не було, а цього року груші і яблуні обліплені плодами. Можливо це тому, що дерево відпочило. В непоганому стані і озимі, хоча відсотків 95 фермерів нашого краю не підживлювали їх міндобривами, не мали коштів. Загалом ця весна дуже пізня, зазвичай із другого-третього червня у попередні роки вже починали збирати черешню. Тепер це буде аж десь у середині червня», - пояснив досвідчений садовод.

   Великі квітневі дощі призвели не лише до появи «блюдець» на ланах. «Поля були залиті водою, і досі доводиться заїжджати трактором на них поступово, в міру підсихання грунту, - доповнив весняну характеристику побратима голова ФГ «Урожай 2014» Межівщини Сергій Кутній. – Та все ж більшу половину вже посіяли, ячмені, яра пшениця, сонях тощо. Зараз ми в полі постійно, надвечір 17 травня чув два гучних вибухи. Та зі свого поля ніхто не виїхав, усі фермери працювали дотемна».

Російські терористи вдарили по території Межівської громади. Що відомо | Межівський меридіан

  Від вибухів рашистських РСЗВ 17 травня в Межівському районі ніхто з людей, на щастя, не постраждав. Окрім рідної землі… Її межівським фермерам доводиться обробляти в незвичайних погодних і надзвичайних умовах військової агресії забамбулених пропагандою варварів із залісся.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ