«Фомина» неділя або Антипасха
За матеріалами інтернет-видань
29.04.2025
126
Неділя після Пасхи носить назву Антипасхи, що з грецької значить «замість Пасхи», так як в цей день вперше повторюється згадка про Христове воскресіння. Цей день несе в собі величне світло Пасхи Христової, це перший воскресний день, в який відновлюється святкування Великого дня Господнього. Крім цього ця неділя носить назву ще й «Фоминої», тому що в цей день згадується явлення Господа нашого Ісуса Христа на восьмий день після Свого воскресіння учням і переконання апостола Фоми у воскресінні.
Також сьогодні Церква згадує явлення Воскреслого Христа апостолу Фомі та іншим апостолам. Як розповідає Священна історія Спаситель, після свого воскресіння явився своїм учням, які з остраху перед юдеями, переховувались в одному зі своїх домів. Це явлення викликало в них велику невимовну радість. Тільки Фома, з числа дванадцяти апостолів, якого звали Близнюком, не був при цьому явленні. Коли ученики стали говорити йому, що вони бачили воскреслого Господа, то Фома сказав їм: «Якщо не побачу на руках Його рани від цвяхів, і не вкладу пальця мого в рани від цвяхів, і не вкладу руки моєї в ребра Його, то не повірю».
Через тиждень, на восьмий день після Воскресіння Христового, ученики знову зібрались усі разом у домі, і Фома був з ними. Двері були замкнені, як і першого разу. Ісус Христос увійшов у дім, при зачинених дверях, став посеред учеників і сказав: «Мир вам!». Потім, звернувшись до Фоми, сказав йому: «Дай палець твій сюди і подивись на руки Мої; подай руку твою і вклади в ребра Мої, і не будь невірним, але вірним». Тоді апостол Фома вигукнув: «Господь мій і Бог мій!» Ісус Христос сказав йому: «Ти повірив, тому що побачив Мене, блаженні ті, що не бачили й увірували». (Ін 20, 26—29).
Цій події Церква надає великого значення, адже завдяки їй стало відомо, що після Воскресіння плоть Спасителя була справжньою і дійсною, а не примарною, а сам Він був живою Боголюдиною, а не привидом. Таким чином це стало ще одним беззаперечним доказом Воскресіння Христового. Тому Церква називає це невір’я – «блаженним». У богослужбових текстах зазначається, що «невірство Фоми утверджує віру у світоспасенне воскресіння із пекельних глибин воскресіння Боголюдини Слова».
Рішенням Священного Синоду від 14 липня 2024 року було встановлено позначити 2-й тиждень після Пасхи, починаючи від Фоминої неділі, як «Тиждень поминання померлих (Проводи)».
У ці дні ми згадуємо наших спочилих близьких, підносимо за них молитви. Традиційно також ми відвідуємо храми, місця поховання наших рідних. Принесіть до своїх спочилих щиру молитву, теплі спогади, вдячність і християнську любов.
Царство Небесне, вічна пам‘ять і вічний спокій усім померлим, за яких ми підносимо свої молитви.
Теги: ОТГ
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ