Яна Матвійчук Підприємиця, член Ради Women's Aid International
Блоги "УП".
Податки в Україні шаленими темпами продовжують рости. Головним "ідейником" збільшення податків є Данило Гетманцев. Чиновник постійно "виводить бізнес з тіні" і шукає можливості для підняття податків. Пора "скубти гусаків" – так Гетманцев відгукнувся про бізнес. Але ж податки в Україні зростуть і для звичайних громадян. Тобто, "гусаки" – це вже всі громадяни, не тільки власники бізнесів?
Податки в Україні вирішили підняти ще у середині літа. Законопроєкт зазнав критики і після доопрацювання Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податків та митної політики рекомендував депутатам прийняти законопроєкт. Про це повідомив Данило Гетманцев у своєму телеграм-каналі.
У першому читанні у Верховній Раді депутати не проголосували за ухвалення законопроєкту і відправили його на повторне перше читання. Законопроєкт набрав 224 голоси 226 необхідних. Данило Гетманцев після провалу голосування зазначив таку маніпулятивну тезу: "Ймовірність недофінансування армії зросла кратно".
Які податки в Україні зростуть?
У соцмережах Данило Гетманцев розписав, які податки зростуть і скільки часу буде діяти закон.
Таке посилення податкового навантаження дуже негативно вплине на економіку та ринок праці загалом. І бізнеси, і громадяни почнуть переходити на готівку. Це загрожує тим, що Гетманцев не тільки не зможе зібрати більше данини з громадян, а й зменшить надходження державного бюджету.
Про які податки Гетманцев мовчить?
Гетманцев планує підняти не лише вищезазначені податки, але й деякі інші.
Наприклад, "гуру економіки" вирішив підняти податки для Інтернет-провайдерів. Податок для провайдерів підніметься з 5% на оборот до 18% від прибутку та 20% ПДВ. Податкова наказала провайдерам перейти зі "спрощенки" на загальну систему оподаткування до 20 вересня. Тобто, вартість Інтернету зросте.
Зростання акцизу на паливо – це взагалі чи не найболючіший удар по українцях. Вже з 1 вересня 2024 року зросте вартість пального. Оцінюється, що літр бензину чи дизелю здорожчає на 1-1,5 грн, а газу – до 5 грн. Зростання цін на пальне відразу вплине на ціни продуктів та послуг. Таким чином, варто очікувати що подорожчає все: від хліба і до меблів.
Для чого піднімати податки в Україні?
Очевидно, що грошей на війну не вистачає, бо чиновники живуть на широку ногу. Обіцяне скорочення кількості чиновників ми не побачили у значних масштабах, корупція на піку, розкрадання відбуваються регулярно. Саме і тому виникають діри у бюджеті. Чи ефективним буде рішення наповнювати бюджет за рахунок збільшення податків? Абсолютно ні. Замість оптимізації та перерозподілу коштів, чиновники будують парки у прифронтових містах, кладуть бруківку у тилу, зводять неіснуючі фортифікації та багато іншого.
Підняття податків лише призведе до того, що всі почнуть йти в тінь. Малі та середні бізнеси почнуть закриватися.
Що думають українців про зростання податків?
Читайте самі.
Чиновники мають українців за телепнів і думають, що ніхто не тямить в економіці? Але це не так. Всі розуміють, що підняття податків – це найгірший можливий варіант наповнення бюджету.
А над Гетманцевим та його знаннями економіки вже відверто сміються коміки. Приємного перегляду за посиланням.
Новини Дніпропетровської області , надзвичайні події районів і громад ОТГ Дніпропетровщини сьогодні, головна інформація про ринок землі в Україні, сільські новини та інформація про коронавірус, останні аграрні і кримінальні повідомлення - щодня читайте на сайті обласної газети "Фермер Придніпров'я".
Сайт вітає передрук, як повний, так і частковий, за умови зазначення відкритого гіперпосилання на не нижче другого абзацу тексту з передруком або частковим передруком публікації. Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови активного гіперпосилання на газету "Фермер Придніпров'я"