Головні події та новини Дніпра і області вівторка 27 травня
Поранені через обстріли, правобережжя Дніпра без води, інцидент у гімназії і так далі
Валерія Шостак Анна Косарінова Ірина Руденко 27 травня 2025 року
Вид на набережну з оглядового майданчика у парку імені Тараса Шевченка. Суспільне Дніпро
Оперативні новини Дніпра та Дніпропетровської області за 27 травня 2025 року читайте в хроніці подій від редакції Суспільне Дніпро.
Козацький Свято-Троїцький собор на гербі, лев — на прапорі. У Самару на Дніпропетровщині розглядають нову символіку
У Самару на Дніпропетровщині обговорили нові варіанти герба, прапора та гімну відповідно до нової назви міста.
Центральний образ герба — дерев'яний козацький Свято-Троїцький собор, який пройшов із містом усі важливі етапи його історії. Він зображений за правилами геральдики на блакитному тлі.
Герб оздоблений золотими дубовими гілками, перевитими блакитною стрічкою. Це відсилання до річки Самара та давніх заплавних лісів. На прапорі — лев, історичний символ Самарської паланки. Колір полотнища — малиновий, як на старовинних козацьких прапорах і хоругвах. Над левом зображена зірка — символ високих прагнень і цінностей.
Попереду розгляд нових символів на Геральдичній комісії. Після цього їх винесуть на сесію міської ради для остаточного затвердження.
Варіанти нових герба та прапора Самару. Сергій Рєзнік/Faceboo
Три десятки атак протягом дня. Через обстріли армії РФ на Дніпропетровщині поранено жінок, пошкоджено підприємства
Протягом 27 травня російська армія атакувала райони Дніпропетровщини зо три десятки разів. Від ударів потерпали Нікопольщина, Криворіжжя та Синельниківщина. Є поранені, понівечені підприємства й оселі.
По Нікопольщині війська РФ поцілили безпілотником та артилерією. Під ударом були Нікополь, Покровська, Марганецька, Мирівська, Червоногригорівська громади.
Через обстріли жінки 51 та 64 років дістали поранення, лікуватимуться амбулаторно. Пошкоджені комунальне і харчове підприємства, інфраструктура, приватний будинок та лінії електропередач.
По Грушівській громаді Криворізького району влучили FPV-дроном. Понівечений легковик.
Безпілотником атакували й Межівську громаду, що на Синельниківщині. Там сталася пожежа на території приватного подвір'я. Знищені будинок, дві господарські споруди, машина.1
Розібрали задля ремонту. У Дніпрі прибрали "народний меморіал" в пам'ять про загиблих внаслідок ракетного удару РФ
У Дніпрі під час ремонту зупинки навпроти будинку №118 на житломасиві Перемога комунальники прибрали дитячі іграшки. Їх містяни приносили в пам'ять про загиблих внаслідок ракетного удару РФ по багатоповерхівці у січні 2023 року.
Що про розбір "народного меморіалу" думають місцеві жителі та як дії комунальників прокоментували в міському управлінні транспорту — у матеріалі Суспільного.
У Кривому Розі на нафтозаводі викрили нелегальне виробництво пального
У Кривому Розі на нафтопереробному заводі викрили нелегальне виробництво дизельного пального та бензин марок А-95 і А-92.
Потужність виробництва сягала понад 100 тонн пального на добу. Аби збільшити обсяги пального для продажу, фігуранти змішували його з нафтовими компонентами низької якості. Суміш не відповідала жодним стандартам.
За словами керівника детективів БЕБ Олександра Ткачука, реалізовували пальне через мережу місцевих автозаправних станцій, що мали ліцензії, підстави видачі яких будуть перевірені в ході розслідування.
Правоохоронці провели понад 20 обшуків на заводі та у мережі автозаправних станцій, де зафіксували продаж контрафактного пального, відсутність документів про його походження, сертифікатів якості та роботу операторів АЗС без офіційного працевлаштування.
Триває досудове розслідування за частинами 1, 2 статті 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).
Ємності з нелегальним пальним, Кривий Ріг. Бюро економічної безпеки/Telegram
"У 2014 році я малюнки в АТО малював". Інтерв'ю з військовим 108 бригади ТрО Куком, який став командиром у 19 років
Володимир на позивний Кук — командир стрілецького взводу 108 бригади територіальної оборони. Долучився до війська за декілька днів до свого повноліття, воював на Донецькому та Запорізькому напрямках. У 19 років юнак став командиром роти, до того півтора року був головним сержантом. Нині обіймає офіцерську посаду командира стрілецького взводу.
Про те, як готувався до війни, бойовий досвід і чому молодим потрібно йти в армію — військовий розповів в інтерв'ю Суспільному.
Отруїлися продуктами горіння: у Дніпрі госпіталізували двох дітей
У Дніпрі близько 10:07 27 травня на вулиці Профспілкова Самарського району на території приватного домоволодіння горів одноповерховий будинок на загальній площі 150 кв. м.
До прибуття рятувальників з будинку самостійно вийшла жінка та винесла двох дітей. Чотирирічну дівчинку та дворічного хлопчика госпіталізували до лікарні з попереднім діагнозом — отруєння продуктами горіння.
Пожежу ліквідували о 13:00. На місці події працювали 17 надзвичайників. Причини займання встановлюють.
Рятувальники гасять пожежу в приватному будинку. ДСНС Дніпропетровщини
"Я ледь не згоріла, мене врятували з підвалу": історії евакуйованих на Дніпропетровщину мешканців Донеччини
У транзитному центрі для переселенців на Дніпропетровщині у 2025 році прийняли понад 3000 жителів Донеччини, які наважилися покинути свої домівки. Там евакуйованим надають медичну та психологічну допомогу, відновлюють документи та шукають місця для проживання.
Кореспонденти Суспільного зібрали історії вимушених переселенців.
У Дніпрі жінка з ознаками сп’яніння на подвір’ї школи чіплялася до дітей та вчителів — поліція. Що розповіли очевидці
На подвір’ї однієї з гімназій у Соборному районі Дніпра жінка з ознаками сп’яніння чіплялася до дітей та вчителів. Учителька навчального закладу миттєво зреагувала й зупинила порушницю, захистивши учнів.
Правоохоронці, які прибули за викликом, вивели її за територію школи. 36-річна жінка мала ознаки сп'яніння. На порушницю склали адміністративні матеріали за статтею 173 (Дрібне хуліганство) та статтею 178 (Поява у громадських місцях у п'яному вигляді) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Учителька зупинила жінку, яка нападала на дітей в одній зі шкіл Дніпра. Скриншот з відео місцевих Telegram-каналів
100 тисяч гривень за трійню: на Дніпропетровщині запровадили новий формат допомоги багатодітним родинам
У 2025 році на Дніпропетровщині запровадили новий формат підтримки багатодітних родин — одноразова виплата у розмірі 100 тисяч гривень для сімей, у яких народилася трійня.
Наразі в регіоні мешкає майже 22 тисячі багатодітних родин, у яких виховується понад 74 тисячі дітей.
У Дніпрі за добу народилися 17 дітей
У Дніпрі за минулу добу, 26 травня, на світ з'явилося 17 дітей. Серед них — дев'ять дівчат та вісім хлопчиків. Чотирьох немовлят народили переселенки, повідомили у міськраді 27 травня.
Яка епідеміологічна ситуація на Дніпропетровщині
За тиждень, з 16 по 22 травня, на Дніпропетровщині зафіксували 5,9 тисячі випадків зараження на ГРВІ Це на 8,3% менше у порівнянні з попереднім тижнем.
Також зареєстрували 109 випадків гострих кишкових інфекцій, що на 12,4% більше попереднього тижня.
У Дніпрі через пошкодження трубопроводу частково без водопостачання п'ять районів міста
Через пошкодження трубопроводу Д-1200мм на Набережній Заводській припинено водопостачання у п'яти районах Дніпра — Новокодацькому, Чечелівському, Центральному, Шевченківському та Соборному.
Армія РФ атакувала три райони Дніпропетровщини: двоє людей поранені, є руйнування
У ніч проти 27 травня російські війська вдарили по трьох районах Дніпропетровщини — Самарівському, Синельниківському та Нікопольському. Поранені двоє людей, також є руйнування.
"Вишиванка, зображена на 20-гривневій купюрі у Франка". Як у Дніпрі створюють дизайнерські вишиті сорочки
Тетяна Щурова з Дніпра — дизайнерка сучасних вишитих сорочок. Її ательє створює вишиванки з використанням давніх узорів, але з певними змінами та інтерпретаціями. Який вигляд мають її українські сорочки, а також азербайджанська та єврейська "вишиванки", чим надихається дизайнерка — у матеріалі Суспільного.
Разом із командою фахівчиня відтворила вишиванку, у якій зображений Іван Франко на 20-гривневій купюрі. Розповідає: пошили її у вигляді класичної чоловічої сорочки.
"Вишиванка, зображена на 20-гривневій купюрі у Франка. Ми її зробили у вигляді класичної сорочки. Вона іде приталена, це теж натуральний льон. І це саме та, яка на 20-гривневій купюрі гривні. Я займаюся виготовленням сучасних вишиванок, але використовую старовинні орнаменти. Ми відроджуємо їх для того, щоб люди розуміли, що можна носити їх повсякденно, не тільки на день вишиванки", — каже Тетяна.
"Франкова вишиванка". Суспільне Дніпро
У її майстерні започаткували проєкт відродження вишиванки. Зокрема, за допомогою штучного інтелекту чорно-білі фотографії сорочок перетворюють на кольорові й копіюють візерунки.
Роботи ательє. Суспільне Дніпро
Крій може бути сучасний. Робота — ручна або машинна. Матеріали для сорочок також беруть сучасні, розказує Тетяна.
"Ми використовуємо більш сучасні нитки, це шовк або бавовна. Так, що воно взагалі трохи по-іншому виглядає після процесу вишивки. Найчастіше робимо на льоні. Льон на сьогоднішній день і такий, як був раніше, — відрізняються, бо дещо інакше виробництво", — каже майстриня.
Сучасна вишиванка з квітами. Суспільне Дніпро
Також Тетяна створює вишиванки, які перегукуються з традиціями інших народів.
"Різні країни нас підтримують, і в нас є гості, які приїздять до нас. І вони дуже просили зробити нашу, традиційну вишиванку, але з орнаментами їхньої країни. Наприклад, азербайджанська. Також у нас є єврейськими орнаментами вишиванка. Це було першим індивідуальним замовленням. Вона була жовто-блакитною, але ми зробили більш класичного плану. На такі речі попит є", — зазначила Тетяна.
Вишивка за мотивами петриківського розпису. Суспільне Дніпро
У створенні дизайнерських вишиванок, говорить вона, надихається народним мистецтвом, зокрема петриківським розписом. А ще — витворами мистецтва, які бачить у музеях.
"Я надихаюсь тим, що я подорожую по Україні, ходжу в музеї, якщо мені щось подобається, я фотографую. Я була в багатьох регіонах України, бачила різні речі. На жаль, про наш регіон мало хто каже. Мені хотілося, щоб за наш регіон знали. Тому ми більше вкладаємо в індивідуальне, більше в якість. Потрохи популяризуємо, і наш народ потрібно до цього привчати", — сказала Тетяна.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я