І в Україні уже є ракети, які долетять до Москви
The Economist розповів деталі секретної програми
Пуск ракети Нептун (Фото: АрміяInform)
Наразі Україна змушена «наздоганяти Росію» щодо виробництва озброєння. Окрім обмеженої кількості американських ракет ATACMS (дальність до 300 км) і британських/французьких Storm Shadow/Scalp (понад 250 км), Україна здебільшого атакує цілі близько до лінії фронту. Про це пише The Economist.
Зазначається, що це дає Росії можливість діяти з відносною безпекою на відстані 30 км від фронту, поки вся Україна потерпає від ударів РФ, ракетна промисловість якої за потужністю поступається лише американській та, можливо, китайській.
Як стверджує видання, колись безпілотники дальнього радіуса дії допомагали Україні відновити баланс, але зараз їх нібито збивають у дев’яти з десяти випадків. Наприкінці листопада президент Володимир Зеленський оголосив про перехід на ракети, які важче перехоплювати, і поставив за мету виробити 3 000 таких ракет до кінця 2025 року
Як пише видання, невідомо, як довго Україна може розраховувати на масштабну іноземну військову допомогу. Тому ракета Трембіта, яка летить зі швидкістю 400 км/год із дальністю 200 км, — один з кількох ракетних проєктів, які, як сподіваються в Україні, сприятимуть відродженню вітчизняної промисловості.
Двигун ракети Трембіта є сучасною версією імпульсного реактивного двигуна, вартість якого становить 200 доларів. Оригінально цей двигун використовувався в німецькій бомбі V-1 у 1944 році. Трубка двигуна є спрощеним варіантом, а під нею розташований елегантний сірий прямокутний корпус, який приховує систему наведення та боєголовку ракети, повідомляє видання.
Проте наразі розробляється нова, більша і потужніша модель, яка зможе долетіти до Москви. Її серійне виробництво розпочнеться після завершення останніх польових випробувань. Фахівцям вдалося досягти такого прогресу всього за півтора року, що є великим досягненням у сфері, зазначає The Economist.
До польотів вже готові близько п’яти нових ракетних і безпілотних систем, а також ще десяток менших проєктів. Найвідоміші з них — ракета Нептун, що адаптована з протикорабельної зброї і потопила російський флагман Москва у 2022 році, та тактична балістична ракета Грім-2 (або Сапсан). Віцепрем'єр-міністр України Михайло Федоров заявив, що 2025 рік стане «роком української крилатої ракети».
Виробництво ракет під час війни вивело ракетобудування на новий рівень — підземний. Частину виробництва перенесли до захищених бункерів, а компоненти виготовляються на сотнях прихованих об'єктів.
Україна все ще потребує часу, якого «може не вистачити», пише видання. Високопоставлений чиновник з питань безпеки заявив, що Україні потрібен принаймні рік, щоб виробляти ракети, які зможуть серйозно загрожувати Росії за дальністю та можливостями.
Редактор: Вікторія Горьова
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я