Путін і не дихне, а збрехне, і не один раз навіть
Ракеті Орешник, якою РФ вдарила по Дніпру, вже сім років: Defense Express зробив аналіз фото уламків
Уламки ракети Орешник (Фото: Defense Express)
Аналіз уламків балістичної ракети середньої дальності Орешник, яку Росія використала для удару по Дніпру 21 листопада, спростував заяви російського диктатора Володимира Путіна. Результати дослідження Defense Express свідчать, що ця зброя не є новітньою розробкою, як він раніше стверджував.
Як зазначає видання, на одній із деталей ракети Орешник виявлено серійний номер та дату виробництва — 12 квітня 2017 року. Це підтверджує, що ракета, використана для удару по Дніпру, була виготовлена орієнтовно у 2017−2018 роках і, ймовірно, зберігалася на складі. Defense Express отримав відповідне фото зі своїх каналів.
Фото: Defense Express
Аналітики зазначили, що у 2017 році Росія планувала запустити серійне виробництво ракети РС-26 Рубеж, яка, ймовірно, є справжньою назвою ракети Орешник. Проте пізніше Росія нібито скасувала постачання РС-26 до своїх збройних сил.
Це може свідчити про те, що розробка Орешника почалася значно раніше, оскільки 2017 рік — це рік виробництва конкретної деталі ракети. Очевидно, що її розробка стартувала ще на початку 2010-х або навіть раніше.
Цікавим є також індекс деталі ЕФИТ 302811.002, пише Defense Express. Назва ЕФИТ пов’язана з російським ракетно-космічним підприємством НПЦАП, яке підпорядковується Роскосмосу. Воно розробляє системи управління для ракетних комплексів, таких як Зеніт, Протон-М, і розгінні блоки Фрегат. Наприклад, для ракети Зеніт система має індекс ЕФИТ 377513.008, а для розгінного блоку Фрегат — ЕФИТ 378111.003.
Це свідчить про те, що НПЦАП також займається постачанням апаратури управління для Орешника, всієї ракети, або блоку розведення бойових частин чи останнього ступеня цієї ракети.
Як пише Defense Express, це не стало несподіванкою, оскільки існують припущення, що для розробки цієї ракети в Росії використовували метод збору готових елементів. Таким чином, Орешник або Кедр можуть бути результатом комбінування ступенів міжконтинентальної ракети Ярс, яка є вдосконаленою версією Тополя.
Той факт, що в Росії вже в 2017 році існувала система управління для балістичної ракети середньої дальності, вкотре підтверджує порушення Кремлем Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності з США, зокрема цією розробкою, а не лише ракет для Іскандера.
Оскільки дослідження уламків ракети, якою Росія завдала удар по Дніпру, все ще тривають, можна очікувати на «нові цікаві результати», пише видання.
Удар по Україні ракетою Орешник — що відомо
21 листопада Росія вперше атакувала Україну міжконтинентальною балістичною ракетою Орешник. Вона летіла на Дніпро і призвела до незначних пошкоджень. Низка ЗМІ написали, що Росія вдарила по Дніпру 21 листопада модифікацією ракети РС-26 Рубіж, у якої не було бойової частини.
Того ж дня Путін назвав застосування балістичної ракети в без’ядерному гіперзвуковому оснащенні «відповіддю на атаки британською та американською зброєю».
За даними ГУР, країна-агресорка Росія 21 листопада запустила по Дніпру балістичну ракету з комплексу Кедр.
28 листопада диктатор РФ Володимир Путін публічно пригрозив завдати ударів ракетами Орешник по «центрах ухвалення рішень» у Києві.
У грудні низка західних ЗМІ з посиланням на американських чиновників написали, що РФ готує новий удар по Україні ракетою Орешник.
У ISW проаналізували, що Путін гучними заявами про балістичну ракету Орешник, ймовірно, шукає спосіб відійти від своїх ядерних загроз, які не готовий виконати.
16 грудня російський диктатор заявив, що серійний випуск балістичної ракети середньої дальності Орешник розпочнеться найближчим часом.
Інфографіка: NV
Редактор: Вікторія Горьова
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я