Імпорт міндобрив не дає в Україні запустити на повну потужність їх власне виробництво

За матеріалами інтернет-видань 29.01.2024 301
Імпорт міндобрив не дає в Україні запустити на повну потужність їх власне виробництво

Як повідомляє Group DF,  минулого року заводи OSTCHEM виготовили 2,1 млн тонн мінеральних добрив. Зазначається, що навантаження виробничих потужностей підприємств у цей період не перевищувало 80%.

"Критичне зростання імпорту мінеральних добрив із країн «дружніх» до рф не дозволило вийти на довоєнний рівень виробництва. Колосальний потік дешевих білоруських та російських добрив потрапляє в Україну двома каналами: перший – з дружніх до агресора країн колишнього СРСР. Другий новий канал – реекспорт білоруських та російських добрив із країн ЄС. За даними Євростату, загальний обсяг імпорту азотних добрив до ЄС у 2022-2023 роках зріс на 34%, при цьому на росію припадає близько третини цього імпорту. Значна частина цих добрив попри санкції потрапляє і в Україну, повільно «вбиваючи» українського виробника та робочі місця українців», – підкреслив Олег Арестархов, керівник з корпоративних комунікацій Group DF.

За словами Олега Арестархова, в Україні формально діє ембарго на ввезення російських та білоруських добрив. Тим не менш, добрива з цих країн та країн, які купують дешевий газ у рф, продовжують поставлятися.

"На жаль, у 2023 році ми так і не побачили зрозумілих жорстких дій економічних влади щодо захисту українського ринку та національного виробника. Імпорт добрив у країну зростає набагато швидше, ніж внутрішнє виробництво. Внутрішнє виробництво зросло приблизно на 20%, а імпорт – майже на 100%. Україні потрібно вчитися краще захищати свої інтереси. Це – головний висновок 2023 року для української хімії та українського Уряду», – наголосив Олег Арестархов.

Зокрема, серед минулорічних обсягів виробництва Черкаський «Азот» виробив 1,56 млн. тонн мінеральних добрив (зростання на 39,63%), а «Рівнеазот» – 528 тис. тонн (спад – 10,81%).
Ключовими добривами, які виготовляли підприємства OSTCHEM, стали: карбамід, КАС та аміачна селітра.
У 2023 році холдинг OSTCHEM подвоїв обсяги виробництва КАС – найбільш перспективного в Україні виду добрива. КАС посів друге місце за обсягами виробництва, а його частка у продуктовому портфелі OSTCHEM становила 27,3%.
Не витримуючи конкуренцію з дешевим імпортом, багато підприємств ЄС зупиняються, простоюють і підприємства українського хімпрому – такі як ОПЗ, «Сумихімпром».

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ