Коріандр може стати традиційною культурою в структурі посівів Миколаївщини
Вперше цього року агрокомпанія «ПАЕК» засіяла коріандром майже 3 тис. га. Це стало можливим після деокупації та розмінування земельних угідь.
«У нашому випадку усі підготовчі роботи для посіву коріандру відбувались уже в 2023 році після розмінування деокупованих земель. Було проведено зачистку полів від бур'яну. Використовували дискові борони LEMKEN RUBIN 9 та 10 моделей, які було закуплено в 2021-2022 рр. Довелось поповнити технічний арсенал, так як поля після окупації опинились повністю покритими бур’янами, а задача стояла — підготувати під посів максимальну кількість площ», - розповів власник підприємства Юрій Кормишкін.
За його словами, якщо поле буде покрите бур’яном, урожайність знижується автоматично на 75% мінімум.
Врожайність коріандру, в залежності від кліматичних умов певного року, в середньому складає 2-2,5 т/га. Хоча на Миколаївщині навіть без зрошення урожайність в минулому році в деяких господарствах складала 1,2-1,5 т/га.
У «СП «ПАЕК» очікують на врожайність мінімум 1,8-2 т/га. І наголошують, що все залежить не тільки від якісного підходу до вирощування культури, але й від погодних умов та якості насіннєвого матеріалу.
Юрій Кормишкін зауважив, що затрати на вирощування коріандру станом на початок червня складають 19,4 млн. грн, що в середньому 7,2 тис. грн. на га. Прибуток рахуватимуть по осені, а наразі ведуть перемовини для експорту коріандру в країни Європи та Азії.
«Коріандр — нова запашна культура для нашої компанії, засіяли ми її вперше, але, якщо цей рік покаже гарну врожайність, то, впевнені, що коріандр стане традиційною культурою в нашій структурі посівів, а загальний об’єм площ під посіви значно збільшиться», - підкреслив Юрій Кормишкін.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я