Котли від фірми Metalerg опалюються соломою, найдавнішим природнім і продуктивним матеріалом

За матеріалами інтернет-видань 13.01.2025 195

Моя знайома живе у місті у приватному будинку і тримає курей. Для них потрібна взимку  солома або  сіно. І яке ж було її здивування, що нині не потрібно їхати до села за соломою. Її повно продається в місті. Просто в тюках,  і бери скільки хочеш зовсім недорого. Солома продається для таких, як вона, віддалених від сільського господарства, і не відаючих, що ця суха біомаса просто незамінний теплопостачальник. Приміром, знала б вона, що соломою можна нагріти ще приміщення, в якому живе її птаство, то ймовірно, скористалася такою можливістю. Саме таку можливість згенерували польські виробники. Вони створили котел, що опалюється соломою. Відомо, що це найдревніше джерело енергії. Втім, застосування його відбувалося не в повній мірі. Приміром,  за даними статистики, в Україні виробляється 78-95 млн. тонн соломи щорічно. Частина її використовується найчастіше на корми та підстилки для тварин. Частина, що залишилася, близько 3,5-30 млн. тонн, може використовуватися для виробництва тепла. В енергетичних цілях, зібрана з поля солома, у вигляді тюків (круглих або прямокутних) має зберігатися під дахом, щоб запобігти її відсирюванню. Котли можна топити тільки сухою соломою з вологістю макс. до 20%.
Цією інформацією від фірми Metalerg я поділилася зі знайомою, яка навіть і не знала, що такі котли існують. Вони - низькотемпературні, мають камери спалювання, допалювання і теплообмінник. Наявні  котли у діапазоні різних потужностей від 25 кВт до 600 кВт.
Сьогодні такими котлами користуються як фермери, так і підприємства, садівники, птахівники, тваринники, сушильники, а також бюджетні підприємства (котельні монтуються у школах та інших сільськогосподарських об'єктах).
Ян Межвяк,  президент польської Компанії з продажу насіння у Ключборці, придбавши котел опалювання соломою, зауважив, що інвестиція в теплогенератор EKOPAL S окупилася за один сушильний сезон. А Щигмунд Дрансфельд, власник готелю Люцья із Закшова, вважає, що купівля котла на соломі була однією з найкращих інвестицій.
Про користь і теплопродуктивність таких котлів далі краще презентують слайди фірми.

Всі поточні запитання можна поставити

за телефоном + 380 67 432 6712,

а також звернутися на електронну пошту:

i.dachevskyi@gmail.com

 

До речі, знайома вже вивчає автоматику котла та завантаження соломою.

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ