На Полтавщині жіночий сільгоспкооператив відкрив цех з переробки продуктів бджільництва
У Полтавській громаді сільськогосподарський кооператив «Свій до свого» відкрив цех із переробки продуктів бджільництва. Повідомила Полтавська ОВА.
За словами заступника начальника Полтавської ОВА Володимира Когута, Полтавщина щороку виробляє більше 3 тисяч тонн меду. П’ять племінних пасік працюють над розведенням бджіл української степової породи. Тому не дивно, що сільгоспкооператив відкрив перший цех із переробки продуктів бджільництва.
Голова кооперативу Тетяна Сенчук зауважила, що вісім жінок-пасічниць об’єдналися для подолання спільних проблем. Вони утримують близько 300 бджолосімей. Також є племінна пасіка. Залежно від сезону отримуємо від 3 до 5 тонн меду.
У цеху наявна камера для декристалізації меду, обладнання для фасування продукції в різні ємності, приготування крем-меду. Також є сушильні шафи, які використовуватимуть для сушіння прополісу та фруктів. Їх використовуватимуть під час виготовлення крем-меду.
Наразі у кооперативі працюють над отриманням сертифікації та реєстрацією виробничих потужностей. Також налагоджують канали збуту.
У планах збільшити кількість учасників, розширити цех, відповідно й виробничі потужності та виготовляти продукцію на експорт. Облаштування цеху стало можливим завдяки участі жінок у програмі підтримки кооперативів проєкту «WeProsper».
«У межах проєкту реконструювали будівлю, в якій розташований цех, замінили покрівлю та зробили внутрішній ремонт. Також придбали частину нового обладнання. Крім матеріальної підтримки, були надані консультації з розвитку власного бренду та організації виробничого процесу згідно з українськими та міжнародними стандартами», – розповіла менеджерка програми підтримки кооперативів Ірина Воловик.
Відомо, що WeProsper – це проєкт, який підтримує уряд Канади й впроваджує в Україні канадська неурядова організація «SOCODEVI» та українські партнери: Дніпропетровська обласна громадська організація «Сільськогосподарська консультаційна служба», громадська спілка «Бізнес мережа сільських жінок».
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я