На початку грудня найбільший рівень експорту припав на соняшникову олію та м’ясо птиці , - SPIKE BROKERS

За матеріалами інтернет-видань 11.12.2024 179
На початку грудня найбільший рівень експорту припав на соняшникову олію та  м’ясо птиці , - SPIKE BROKERS

 АВТОМОБІЛЬНА ЛОГІСТИКА
За перші 9 днів грудня обсяг агроекспорту автомобільним транспортом з України порівняно з аналогічним періодом листопада знизився на 4.6% - до 100.48 тис. т. Найбільші зміни в потоках вантажних перевезень відбулися на румунському кордоні, де експорт агропродукції зменшився на 24.4% - до 26.1 тис. т. Також зниження спостерігалося на молдовському напрямку: обсяги автоперевезень скоротилися на 6.8% - до 14.78 тис. т.
Водночас на польському та угорському кордонах зафіксовано збільшення обсягів автоперевезень на 10.4% та 7.4% - до 41.07 тис. т і 11.8 тис. т відповідно. На словацькому кордоні потоки агроекспорту залишилися практично незмінними та становлять 6.71 тис. т.
Найбільший рівень експорту припав на соняшникову олію - 10.52 тис. т, а також м’ясо птиці - 7.12 тис. т.
Ціни на перевезення в напрямку європейських країн залишаються стабільними, тоді як вартість внутрішніх автомобільних перевезень знизилася на 2–3$ порівняно з попереднім періодом.


ЗАЛІЗНИЧНА ЛОГІСТИКА
Станом на 09.12 ринок залізничних перевезень зернових демонстрував змішані тенденції: зниження передачі вагонів через більшість прикордонних переходів, водночас зростання перевезень у напрямку портів Великої Одеси та скорочення накопичення вагонів у портах.
На польському та угорському кордонах передача вагонів зменшилася порівняно з листопадом на 19.04% та 9.33% - до 37 ваг/доба та 51.01 ваг/доба відповідно. На румунському кордоні цей показник знизився аж на 66.9% — до 3.75 ваг/доба. Таке суттєве скорочення стало наслідком слідчих дій правоохоронних органів, що частково заблокували експорт зерна через цей напрямок. Водночас на словацькому кордоні показник передачі вагонів зріс на 5.92% - до 50.25 ваг/доба. Загальний показник середньодобової передачі вагонів через усі кордони знизився на 6.58% - до 213 ваг/доба.
Кількість вагонів, що прямують у напрямку портів Великої Одеси, збільшилася на 8.9% - до 7 822 одиниць. Середньодобовий показник вивантаження вагонів знизився на 1.4% - до 1 193 ваг/доба. Накопичення вагонів у порту Ізмаїл скоротилося на 22.17% - до 618 од. Показник середньодобового вивантаження знизився на 27.91% - до 62 ваг/доба.
Ставки на перевезення зернових вантажів протягом останнього тижня залишаються незмінними.

 ВОДНА ЛОГІСТИКА
Наприкінці року зазвичай спостерігається зростання попиту на морські перевезення, що призводить до підвищення цін. Однак запровадження нових експортних правил з 01.12 створює невизначеність і впливає на звичні ринкові тенденції.
Фрахтові ставки для хендісайзів із портів Великої Одеси до східного узбережжя Італії та Іспанії в середньому знизилися на 1$. Ставки для барж і костерів на перевезення з портів Дунаю залишаються стабільними.

 

SPIKE BROKERS

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ