Недостатність йоду в організмі людини серйозно впливає на її здоров'я

За матеріалами інтернет-видань 16.12.2024 149
Недостатність йоду в організмі людини серйозно впливає на її здоров'я


Спеціалісти Павлоградського районного управління Держпродспоживслужби, у співпраці з фахівцями органів виконавчої влади Троїцької, Богданівської, Межиріцької, Вербківської, Юріївської сільських рад провели роз’яснювальну роботу серед населення щодо йододефіциту. Вони пояснили, що, якщо у вас занепад сил, зниження працездатності, сонливість, розвиток набряків кінцівок, тулуба, обличчя, то ймовірно вам не вистачає в раціоні йоду.
У дітей недостатність йоду може призвести до затримки у фізичному та психічному розвитку. Діти, які мають йододефіцит, швидко втомлюються, їм складно концентрувати увагу, аналізувати та запам’ятовувати інформацію. У немовлят незначний дефіцит йоду швидко призводить до порушень когнітивних здібностей. А у дорослих дефіцит йоду може погіршувати розумові можливості, впливати на продуктивність.

За статистикою, мешканці України споживають 40–80 мкг йоду на добу, а це вдвічі менше рекомендованої кількості. Одним з дієвих способів профілактики дефіциту йоду є споживання йодованої солі, заміна нею звичайної під час приготування страв щодня. Але слід пам'ятати, що кількість доданої солі має не перевищувати 1 ч.л. (10 г) на добу. Щоб збагатити раціон йодом, зараз випускаються спеціально марковані харчові продукти, в які додається від 10 до 30 відсотків добової норми цього мікроелемента.

Основними продуктами, які є джерелами йоду є деякі види морської риби, такі як тунець, лосось, скумбрія та креветки, що містять значну кількість йоду. Вживання морської риби може бути корисним для забезпечення припливу йоду в організм. Морські водорості, такі як норі, дульсе, фуку та інші, є відмінним джерелом йоду. Вони часто використовуються в японській кухні і можуть бути додані до супів, салатів або вживатися окремо. Деякі молочні продукти, такі як молоко та йогурт, можуть містити йод через використання йодованих кормів для тварин. Яйця також можуть бути джерелом йоду, особливо якщо курчата отримують додатковий йод у своєму раціоні.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, добова потреба йоду враховує вік людини:

діти до 12 місяців – 100 мкг,

від 2 до 12 років – 120 мкг,

підлітки i дорослі –150 мкг,

вагітні жінки і матері, які годують дитину груддю, – 200 мкг,

люди похилого віку – 100 мкг на добу.

 

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ