Незабаром в Україні зміняться тарифи на електричну енергію для побутових споживачів

За матеріалами інтернет-видань 27.10.2021

Відомо, що до кінця опалювального сезону 2022 року ціна на електрику зросте практично втричі, тарифи планується наблизити до ринкового показника. Людей поступово готували до такого стрибка тарифів, оскільки в засобах масової інформації неодноразово з’являлася інформація про те, які розцінки готує українська влада щодо електроенергії..

В Україні опалювальний сезон триває протягом півроку, починаючи з середини жовтня до середини квітня. Отже, вже з травня 2022 року на українців очікує підвищення тарифів на електроенергію. Розглядався також варіант із п’ятиступінчастою градацією тарифів, проте уряд дійшов рішення залишити поки що розцінки з електроенергії такими, якими вони й були.

Вже зараз українці, за розрахунками, мають платити не 1,44, а 4,5-4,85 грн за кожну кВт*годину (реальна вартість струму), і 2022-го ціни не знижуватимуться. За словами директора ТОВ «Волиньелектрозбут» Дмитра Іванова, робити прогнози на реальну вартість електроенергії у 2022 році досить складно і пов'язано це насамперед із енергетичною кризою у всьому світі. 

Чинний формат ПСО теоретично виглядає непогано – НАЕК «Енергоатом» (маючи значно нижчу собівартість енергії, ніж інша генерація) за рахунок високої маржі від продажу на вільному ринку має компенсувати різницю між тарифом населення та реальною вартістю енергії. Практично – це те саме перехресне субсидування, яке було раніше, лише «упаковка змінилася і писанини додалося, – каже експерт.

Існуючий формат і механізм ПСО в умовах нестабільності правил гри на ринку та ціни на всіх його сегментах, що постійно зростає, неминуче призведе до утворення касових розривів у постачальників універсальної послуги та «Енергоатому», додає експерт. Що, своєю чергою, призведе до неспроможності всіх учасників ПСО виконувати ці спеціальні обов'язки. — Це песимістичний сценарій чинного формату ПСО, і він потребує негайних коректив і вдосконалення. Дефіцит генерації та рівень запасів вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ лише поглиблює негатив ситуації, – пояснив Дмитро Іванов.

Коментарі (0)


Новини ОТГ