Німеччина передала ЗСУ 120 дронів-розвідників, 24 БТР та інше озброєння

За матеріалами інтернет-видань 18.01.2024 399

    Німеччина у рамках нового пакету військової допомоги передала Україні 120 розвідувальних безпілотників RQ-35 Heidrun. Про це повідомила пресслужба уряду ФРН.

Німеччина передала Україні 120 безпілотників RQ-35 Heidrun - today.ua

    Також у рамках нового пакету військової допомоги Берлін передав нашій країні 24 бронетранспортери, 248 позашляховиків для патрулювання державного кордону, 280 терміналів зв'язку SatCom, понад 33 000 бойових шоломів, снаряди для танків Leopard 1 та іншу військову техніку, обладнання й боєприпаси.
   Данські безпілотники RQ-35 Heidrun з'явилися на озброєнні ЗСУ ще у 2023 році. Вони вже встигли довести свою ефективність у боях проти російських окупантів.

Що це за RQ-35 Heidrun? Які основні тактико-технічні характеристики цього безпілотного літального апарату? Навіщо він призначений?

Німеччина передала Україні 120 безпілотників RQ-35 Heidrun

   RQ-35 Heidrun – це БПЛА літакового типу, розроблений датською компанією Sky-Watch. Він призначений для ведення повітряної розвідки та коригування артилерійського вогню. У нього невеликі розміри – 107×165 см. Вага – 2,3 кг. Вага з вантажем – 2,5 кг. Цей БПЛА можна використовувати на рівні роти. Він більший, ніж міні-дрони, але менший, ніж класичні безпілотники. Його просто запускати. Він приземляється без додаткових спеціальних систем, які потрібні для великих БПЛА.

    Heidrun оснащується відеокамерою та тепловізійною камерою. Він може працювати і за поганих погодних умов. Радіус дії – 20 чи 30 км, залежно від комплектації. Стандартна система працює в радіусі 20 км від антени, яку носить солдат (як звичайну військову тактичну радіостанцію). Антена на телескопічній тринозі підвищує дальність дії цього БПЛА до 30 км.

Висота польоту – 400-600 метрів. Нова версія Heidrun може вести розвідку на висоті до 1000 метрів (при спостереженні цілей на відстані приблизно 2-3 км).

Німеччина передала Україні 120 безпілотників RQ-35 Heidrun

Противнику складно виявляти безпілотники RQ-35 Heidrun. Чому? По-перше, тому, що цей БПЛА має невеликий тепловий слід. По-друге, конструкція складається із вуглеволокна.

    Спочатку управління Heidrun здійснювалося за допомогою захищеного ноутбука або планшета. Проте досвід війни з російськими окупантами показав, що краще використовувати одночасно два пристрої для управління цим безпілотником. Один оператор управляє самим БПЛА, а другий оператор спостерігає за обстановкою на землі, веде розвідку та коригує артилерійський вогонь.

   Віталій Максимов, "Тудей".

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ