Новомосковськ в Січеславщині став яблуком розбрату
Всім відомо, що місто Новомосковськ планує змінити назву. Про це періодично нагадує Сергій Рєзнік, міський голова, у своєму телеграм - каналі.
За його словами, нині триває громадське обговорення нових назв, які викликають у багатьох відсутність взаєморозуміння. Самар, Новоселиця, Новосамарськ, Присамарськ, Святотроїцьк, Січеслав та інші. Згідно з опитуванням Сергія Рєзніка, попередньо на рівні громадського обговорення, найбільшу кількість голосів містяни віддали за назву Січеслав. І, як наслідок, у соцмережах розпочався розбрат.
Саме під постом у ФБ нардепа Андрія Денисенка точиться гвалт. Він вважає, що назву Січеслав крадуть у Дніпра.
"Пропоную авторам перейменування Новомосковська на Січеслав розглянути також для свого міста такі варіанти назв як Хаджибей, Акерман, Херсонес і Костянтинополь.
І байдуже, що мова про другі назви Одеси, Білгорода-Дністровського, Севастополя та Стамбулу, адже красти історичну спадщину можна не лише у Дніпра", - запропонував Андрій Денисенко.
Новомосковці висловлюють щиру негативну реакцію на таку думку.
"Що висувають нам дніпряни? Що ми у них шось крадемо (вони самі втратили можливість і назвалися Дніпром, тож назва Січеслав вільна) і що тепер назвати область Січеславською буде неможливо. Це не так. В Законі немає підстав для цього. Я особисто завжди підтримувала цю назву області. Є приклади. Якщо подивитися, то в Україні є назви маленьких містечок, які співпадають з назвою області. Так що це маніпуляція. А ще, ці люди хочуть нам помститися і дати місту НАЙГІРШУ, СІРУ ТА НЕВІДИМУ назву типу Новоселиця (колись так, але ми вже давно не село), або Самарчик (такий маленький, веселий та кумедний)…. Тобто ЦІ ЛЮДИ ПОЗБАВЛЯЮТЬ НАС ПРАВА ВИБОРУ НАЗВИ МІСТА.
Тому я закликаю об’єднатися, продовжувати активно голосувати, тиснути на мера, щоб дослухався нашого вибору, і уважно слідкувати за накрутками в голосуванні!
Ми не село (Новоселиця), ми не церква (Соборськ чи шо там є), ми не річка (Самарь, досить цих тупих методів). МИ – СУЧАСНЕ, РОЗВИНЕНЕ МІСТО З КОЗАЦЬКОЮ ІСТОРІЄЮ – СІЧЕСЛАВ", - підкреслила Вікторія Сорокіна.
На думку дописувачів ФБ, у Новомосковську є поважні і відомі люди з історичною освітою, такі, як професор Іван Сергійович Стороженко. Його бачення щодо перейменування трохи різниться від узагальненої думки. Він зауважив, що тут місце переправи козаки обрали не випадково.
"Тут був центр Козацької Паланки, йшла добра торгівля з татарами, але росіяни з петром першим постаралися стерти козаків з лиця землі. Хотілося б, щоб була відновлена історична справедливість, але чимало містян не погоджуються з цим. Зрозуміло, що назва міста обов'язково потребує пояснення людям, чому і як. Можливо, варто обрати видатну людину Новомосковська чи солдата - героя, в честь яких назвати місто. Але я схиляюсь до відновлення історичної спадщини", - зазначив телефоном професор Іван Стороженко.
Всі варіанти назв різні, і у кожного своя думка. Приміром, у опитуванні містян назва "Соборне" набрала всього лише 6 %, а втім, ця назва напряму пов'язана із новомосковською землею, творчістю великого січеславця Олеся Гончара і його змальованим Храмом в романі "Собор". Як підкреслив Микола Мякшиков, це саме та автентика, якою зараз пишаються, і що приваблює гостей міста.
Наразі розбрат, який спричинив Новомосковськ у ході обговорення своєї нової назви, триває. Для переважної більшості мешканців спільна думка ще не сформована. А час йде і спостерігає за розбратом ззовні, який може свідчити тільки про одне - ворогування всередині, у власних серцях. І чи позбудеться його Новомосковськ, побачимо.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я