Як забезпечити себе 15 -тьма кілограмами огірків?

За матеріалами інтернет-видань 11.04.2022 472

За попередніми підрахунками, у 2022-му році через війну з росією Україна недоотримає 45% врожаю огірків. При цьому на рік людині потрібно 15 кг огірків. Такі дані наводить Національна Академія аграрних наук. Щоб забезпечити себе і родину гарним врожаєм огірків, варто дослухатися порад у їх вирощуванні докторки сільськогосподарських наук Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України Оксани Сергієнко. Вона радить обирати землі під посадку огірків такі, де попередній рік росли бобові, люцерна, цибуля ріпчаста, картопля, томат, однорічні трави, а також допустимі  морква та столовий буряк.
За словами Оксани Сергієнко, огірок любить чорноземи та багаті поживними речовинами ґрунти. Крім того, він дуже добре реагує на внесення гною.

  • Насіння огірка, каже експертка,  довго зберігає схожість.  Якщо купили насіння 2018 року (рік збору), то будьте впевнені, що з цього насіння зійде рослина. Схожість огірок тримає 6-8 років, а якщо умови оптимальні, то і 10 років.

Інститут овочівництва і баштанництва НААН рекомендує такі сорти: "Еврика", "Самородок", "Смак", "Слобожанський", "Касатік". Це – ранньостиглі, високоврожайні, відносно стійкій до хвороб, призначені для споживання у свіжому вигляді, солінні та для переробки.

 

Оксана Сергієнко рекомендує сіяти насіння у два-три строки. Каже, для конвеєра продукції, що огірки були аж до осені.

"Наприклад, прогрівся ґрунт до 15 градусів – висіяли першу партію насіння. Спочатку підуть ранні – десь наприкінці червня, а потім пізні – у вересні", – розповідає докторка сільськогосподарських наук.
Глибина загортання огірка – 5-6 см.
У випадку тимчасового зниження температури у період сходів, їх бажано укрити агроволокном чи плівкою, або на ніч полити теплою водою.

Огірки починають сіяти на початку травня, перша декада, коли вже встановлюється стійке потепління. Повторно можна посіяти наприкінці травня-початку червня, після збирання ранніх овочів, наприклад, редиски.

  • Догляд за рослинами складається із прополювання, проріджування, розпушування ґрунту граблями, або легкою бороною. При гніздовому способі висадки залишають 2-3 рослини, якщо стрічковий спосіб, то рослини залишають на відстані 10-12 см одна від одної.

Поливати огірок бажано ввечері або вранці обов’язково теплою водою. При сьому слідкуйте, аби вода повністю увійшла у ґрунт. Норма полива – 20-25 літрів на кв. м. За спекотної погоди корисний освіжаючий полив з лійки – 5-6 л теплої води на кв. м. У разі відсутності дощів полив проводять до кінця плодоношення. Треба, щоб найменша вологомісткість була 70-80%.

"Огірок любить зволожений ґрунт", – каже Оксана Сергієнко.
І не забувайте збирати огірки  через добу-дві, не більше, бо вони швидко переростають, - порадила експертка. Вона додала, що  огірки необхідно обробляти у крайньому разі тільки біологічними препаратами.

 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ